“ 15 Temmuz Ruhu ve Yeni Türkiye “

Amasya Belediyesi ve Amasya Eğitim Bir Sen tarafından ortaklaşa düzenlenen, Tarihçi Yazar Prof. Dr. Mehmet Çelik ile Program Yapımcısı ve Gazeteci Turgay Güler’in konuşmacı olarak yer aldığı “15 Temmuz Ruhu ve Yeni Türkiye” konulu konferans büyük ilgi gördü.

Amasya Belediye Kültür Merkezi Şehzade Salonu’nda düzenlenen konferansa Vali Salih Işık, Belediye Başkanı Cafer Özdemir, İl Jandarma Komutanı Selami Akşit, Amasya Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Kerem Camcı, Vali Yardımcısı İrfan Demiröz, Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Dümen, Cengiz Erdem, Osman Akbaş ve İsmail Kazan, Ak Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Ünek, protokol üyeleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Tarihçi Yazar Prof. Dr. Mehmet Çelik ile Program Yapımcısı ve Gazeteci Turgay Güler’in 15 Temmuzdaki hain darbe girişimini, darbe günü neler yaşandığını, neler yaşadıklarını tarihten günümüze örneklerle anlattıkları konferans izleyiciler tarafından ilgiyle izlendi.

Programın sonunda Vali Salih Işık ve Belediye Başkanı Cafer Özdemir konuşmacılara, verdikleri güzel bilgilerden ötürü teşekkür ederek, Amasya hatırası Güneş Saati hediye ettiler.

Program hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle sona erdi.