8b5c65a4-01bb-488d-bb23-517ac4103898

18 DERSLİKLİ OKUL YAPILACAĞI MÜJDESİNİ VERDİ BAŞKAN YILMAZ, TEPEALAN’DA İNCELEMELERDE BULUNDU

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Korgan Tepealan Mahallesi’nde incelemelerde bulundu. Mahallede toplanan vatandaşlara hitap eden Başkan Yılmaz, sorunlarını tek tek çözdükleri Tepealan’ın 2017 yılından itibaren yol ve su sorunu kalmayacağını söyledi.
2017 YILINDA YOL VE SU SORUNU KALMAYACAK
On yıllardır ihmal edilen Korgan ve Tepealan’ın sorunlarını tek tek çözdüklerini ifade eden Başkan Enver Yılmaz, “Büyükşehirden önce ‘Tepealan beldesi kapatılacak, buraya hizmet gelmeyecek ve başka yerlerde yapılacak, yol ve su hzimeti verilmeyecek, itfaiye olmayacak ve beldenin araçları başka yerlere aktarılacak’ diye muhalefet partileri, mitinglerde açıklamalarda bulunuyordu. Ancak görüyorsunuz ki Tepealan, belde olduğu zamanda alamadığı hizmetleri şimdi alıyor. Korgan-Tepealan arasındaki tamamladığımız 12 kilometrelik yolun altyapısını ve asfaltının nasıl yapıldığını gördünüz. Bu yolun yan taraflarına çizgileri çizilecek ve ‘v’ kanalları yapılacak. 25 yıl garantisi olan yolun kilometresinin maliyeti 1 milyon lira. Korgan Belediyesinin bütçesi 9 milyon lira. Bizim yaptığımız yolun maliyeti ise 12 milyon lira, bölgeye yaptığımız su yatırımlarının bedeli 12 milyon lira. O nedenle yapılan işin kıymetini bilmemiz lazım. Yatırımlar bitmedi, daha devamı gelecek. 2017’den sonra Tepealan Mahallesi’nin yol ve su anlamında herhangi bir yatırım ihtiyacı kalmayacak” dedi.
BÜYÜKŞEHİR 18 DERSLİKLİ OKUL YAPACAK
Başkan Yılmaz, Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Yenipınar’a 18 derslikli bir okul yapılacağı müjdesini vererek, “Büyükşehir Belediyesi olarak, Yenipınar’daki 18 derslikli okulun yapımını üstlendik. Yapılacak okulun yaklaşık 3 milyon lira maliyeti var. Ocak ayından sonra hemen ihalesini yapacağız, ardından ilk kazmayı vurup çalışmaları başlatacağız. İnşallah en kısa zamanda inşaatını tamamlayacağımız okulu eğitim ve öğretime açacağız” şeklinde konuştu.
TEPEALAN MERKEZ CAMİİ’NE DE DESTEK
Tepealan merkezde bulunan caminin ihtiyaçları için de destek olacaklarını belirten Başkan Enver Yılmaz, “Tepealan merkezde bulunan caminin ısıtma ve soğutma tertibatı için ne yapılması gerekiyorsa siz karar verin, biz yardımcı olalım. Camimiz kışın sıcak, yazın serin olsun. Vatandaşlarımız ibadetlerini rahat bir şekilde gerçekleştirsin” dedi.
MUHTARLAR BİZİM EN YAKIN ÇALIŞMA ARKADAŞLARIMIZ
Başkan Yılmaz, muhtarların sorunları iletmede daha aktif olmalarını isteyerek, “Mahalle muhtarları bizim en yakın çalışma arkadaşlarımız. Bir mahallede yol ve su hizmeti alamadık diyenler varsa öncelikle muhtarı gözden geçirmeli. Çünkü biz, gelen talepleri imkânlar ölçüsünde karşılamaya çalışıyoruz. Muhtarlar, en yakın çalışma arkadaşlarımız. Bir mahallede yaşanan sorun, muhtarlar marifetiyle bize intikal edildiğinde çözümlenmemiş ise biz üzülür ve mahcup oluruz. Sizin mahallenizin sorunu bizim sorunumuzdur. Bir muhtar, mahallesine hizmet götürebilirse biz bundan mutluluk duyarız. Bu konuda muhtarlarımız gayretli olmalı, işleri takip etmeli ve sorunları bize iletmeli” diye konuştu.
NÜFUSUMUZU ARTIRMALIYIZ
Nüfusun artırılması yönündeki çalışmaların önemine de değinen Başkan Enver Yılmaz, “Tepealan’ın nüfusu kışın 3 bin, yazınsa 15 bin. Tepealanlılara düşen görev, il dışında yaşayan ve buranın nüfusuna kayıtlı olmasında herhangi bir sakınca bulunmayan hemşehrilerinin nüfus kayıtlarını buraya aldırmasını sağlamak. Korgan’da doğrudan gelir desteğinden faydalananların yarısının ikameti il dışında gözüküyor. Bu kişiler, buradan doğrudan gelir desteği alıyor ancak il dışında yaşıyor. Sonra memleketlerine gelip yolum yok, suyum yok diye şikayet ediyor. Bu konuda muhtarlarımız ve derneklerimiz daha gayretli olmalı. Nüfusu hızla artırmalıyız ki Tepealan, Korgan kazansın ve Ordu kazansın” dedi.
Başkan Yılmaz daha sonra beraberindeki heyetle birlikte, mahallede gerçekleştirilen yatırımlarla ve Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak 18 derslikli okulun yeriyle ilgili incelemelerde bulundu.