img_8471

“21.ASIR TÜRKİYE’NİN ASRI OLACAK”

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Atatürk Anadolu Lisesi iş birliği ile kutlama programı düzenlendi. Programda öğretmenlere hitap eden Valimiz Sayın Necmeddin Kılıç, ‘21. asır Türkiye’nin asrı olacak’ dedi.
Devlet Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilen kutlama programına Vali Necmeddin Kılıç, AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, İl Garnizon Komutanı Jandarma Albay Fatih Üstündağ, İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, CHP İl Başkanı Hasan Suvacı, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda Öğretmenlere hitap eden Valimiz Sayın Necmeddin Kılıç ’21.Asır Türkiye’nin Asrı olacak dedi’
‘Bizi 1000 yıldır bu topraklarda yok etmeye çalışıyorlar.’ diyerek sözlerine başlayan Vali Necmeddin Kılıç,  bin yıldır Anadolu coğrafyasından Türklerin atılmaya çalışıldığını söyledi.
Çanakkale’de umutların azaldığı bir zamanda Türklerin yeniden küllerinden doğduğunu belirten Sayın Valimiz bugün yeni ve güçlü Türkiye’nin durdurulmaya çalışıldığını ifade etti.
21.asrın Türk asrı olduğunu belirten Valimiz Sayın Necmeddin Kılıç, Türkiye’yi kimsenin durdurmayacağını çok yakın gelecekte dünyanın yıldızı, ilim ve bilim merkezi, dünyaya adalet dağıtan ülke olacağını söyledi.
Konuşmasında öğretmenlere de seslenen Valimiz Sayın Necmeddin Kılıç, cumhuriyet tarihinden bu yana 90 yıldır öğretmenlerin tarih yazdığını söyledi. 90 yıldır öğretmenlerin bilimin ışığında hizmet ettiğini belirten Valimiz cumhuriyet tarihinde %5 olan okur-yazarlık oranın bugün %95’lere yükseldiğini, bunu gören dış ülkelerin Türkiye’yi durdurmaya çalıştığını söyledi.
Valimiz Sayın Necmeddin Kılıç; ‘Bugün Türkiye’nin dünyanın gözbebeği ise, ekonomide dünyada ilk 10’da yer alıyorsa, dünyada söz sahibi ülke haline geldiysek, yarınlarına umutla bakan bir ülke isek bunda öğretmenlerimizin payı çok büyüktür. Bugün 80 milyonluk ülkede 17 milyon ilk ve ortaöğretim öğrencisi, 6 milyon üniversite öğrencisi, 80 bin MEB öğretmeni ve 100 bin akademisyenimiz var. Toplam 25 milyon insanımız ya öğrenci ya öğretmen. Dünya bu tabloyu gördüğü için korkuyor. 21.asır Türkiye’nin asrı olacak.” dedi
Ufukta görünen büyük Türkiye’ye öğretmenlerin seçkin neferler yetiştirmesi gerektiğini belirten Valimiz Sayın Necmeddin Kılıç  “Bizi biz yapan değerleri eksiksiz anlatmalısınız. Bilimle beraber değerler eğitimine de ağırlık vermeliyiz.” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Atatürk Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı 15 Temmuz belgesi ‘İlk ders’ konulu sinevizyon gösterisi büyük alkış topladı.
Sinevizyon gösterisinin ardından mesleğe yeni başlayan öğretmenler Atatürk Anadolu Lisesi Rehberlik öğretmeni Ramazan Yılmaz eşliğinde mesleğe giriş yemini etti.
Programın sonunda, Valimiz Sayın Necmeddin Kılıç öğretmenlik mesleğinde 40 yılını doldurmuş emekli öğretmenleri Hizmet Şeref Belgeleri ile Başarılı Öğrencileri de çeşitli hediyelerle ödüllendirdi.