6__custom_

AB Bakanı Ömer Çelik’in Adana’daki Terör Saldırısına İlişkin Değerlendirmeleri

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Adana’daki terör saldırısıyla ilgili, “Lanetli terör insanımızı hedef almaya devam ediyor. İnsanlık adına terörle sonuna kadar mücadele edeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

AB Bakanı Ömer Çelik, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Adana Valiliği önünde otoparkta bir patlama meydana geldiğini, valiyle konuştuğunu ve yaralıların olduğunu öğrendiğini belirtti. Yaralılara acil şifa dileğinde bulunan AB Bakanı Ömer Çelik, şunları kaydetti:

“Aydınlığın işareti olan sabah saatlerinde bu alçak saldırı gerçekleşti. Adana’mıza geçmiş olsun. Lanetli terör insanımızı hedef almaya devam ediyor. İnsanlık adına bu terörle sonuna kadar mücadele edeceğiz.”

Alçak terör saldırısında iki vatandaşın hayatını kaybettiği bilgisini veren AB Bakanı Ömer Çelik, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diledi.

AB Bakanı Ömer Çelik, açıklamalarının sonunda “15 Temmuz hain darbe girişimine karşı tek yürek ve tek bilek olan Adana’mız, teröre karşı da aynı kararlı duruşu gösterecektir.” ifadesini kullandı.

AB Bakanı Ömer Çelik aynı gün Adana’da basın toplantısı düzenledi ve teröre karşı Adanalıların kararlı duruşunu vurguladı. Bakan Ömer Çelik ayrıca hastanede yaralıları ziyaret etti.

Kaynak: AA