64aea4be-4f20-4570-b2a0-3a2eb908fcc5

ALTINORDU GÜZELLİĞİNE GÜZELLİK KATACAK SAHİL KIYISINDA HUMMALI ÇALIŞMA SÜRÜYOR

SAHİL KIYISINDA HUMMALI ÇALIŞMA SÜRÜYOR
Altınordu ilçesinde Vali Konağı ile Soya kavşağı arasında bulunan 4.3 km’lik yolun altyapısını sil baştan elden geçiren Ordu Büyükşehir Belediyesi,  bölgede sıcak asfalt uygulamasına da devam ediyor. Başkan Enver Yılmaz, sürdürülen çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada, “Denizin hemen kenarında kesintisiz 5 km’lik yürüyüş yapılabilen bir sahile sahip olan Altınordu ilçemiz, bu çalışmalarla birlikte farklılığına farklılık katacak. Sıcak asfalt çalışması bittikten sonra kenar boyu kaldırımlar ve peyzaj düzenlemesi başlayacak” dedi.
BAŞKAN YILMAZ, “4.3 KM’LİK GÜZERGÂH SİL BAŞTAN YAPILIYOR”
Altınordu ilçesinin ana arterlerinden biri olan ve Orduluların gezi, yürüyüş ve piknik yapabileceği alanlara sahip olan Bahçelievler, Akyazı ve Durugöl Mahalleleri’nin kıyı şeritlerinde Ordu Büyükşehir Belediyesinin hummalı çalışması devam ediyor.
Toplam uzunluğu 4.3 km olan Mehmetçik Bulvarı, İbrahim Fırtına Bulvarı ve Soya Caddesi’ndeki yol çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Enver Yılmaz, “Altınordu ilçemizin en önemli güzergâhlarından biri de eşsiz güzelliklere sahip olan Bahçelievler, Akyazı ve Durugöl Mahalleleri’nin kıyı şerididir. Vali Konağından Soya kavşağına kadar olan 4.3 kilometrelik yolu, hızlı bir şekilde Ocak ayına kadar yetiştirmeyi planlıyoruz. Bu güzergâhta içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon hatları da yenilendi. Yapmakta olduğumuz yolun hemen kenarında hemşehrilerimizin yürüyüş yaptığı ve bisiklet kullandığı hattı yeniden elden geçireceğiz. Sıcak asfaltla birlikte kolektif bir çalışmayı eş zamanlı olarak bitirmiş olacağız. Bu çerçevede çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.
22 MAHALLEDE 65 ALTYAPI ÇALIŞMASI DEVAM EDİYOR
Şu anda Altınordu’da 22 mahallede 65 noktada su, kanalizasyon, yağmur suyu ve asfalt çalışması olduğunu hatırlatan Başkan Yılmaz, “Kısa süreli sorunlar yaşanabilir ancak biz, yapısı tekrar bozulmayacak ve kazma vurulmayacak uzun ömürlü yollar yapıyoruz. Yaşanan aksaklıklar nedeniyle vatandaşlarımızdan hassasiyet bekliyoruz.  İnşallah çalışmaları en kısa sürede tamamlayacağız” dedi.