ATAMIZI 78. ÖLÜM YIL DÖNÜMÜNDE RAHMETLE, ÖZLEMLE VE MİNNETLE ANIYORUZ

        Valimiz Sayın İbrahim ŞAHİN 10.11.2016 Perşembe günü saat 10.00’da, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün 78. Ölüm yıl dönümü nedeniyle, Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) düzenlenen ‘Atatürk’ü Anma Programı’na katıldı.

       Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen Atatürk’ün ölümünün 78. yıl dönümü anma etkinliği saygı duruşu ve Samsun Devlet Klasik Türk Müziği Korosu sanatçıları eşliğinde İstiklal Marşı’mızın okunması ile başladı.

Programda daha sonra, İlkadım İbrahim TANRIVERDİ Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri Amine Elçin TOPRAK tarafından, ‘Dağ Başını Duman Almış’ ve Emre Çağın İSPİRLİ tarafından ’Atatürk’ü Duymak’ adlı şiirler okundu. Daha sonra Ondokuz Mayıs Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kaya Tuncer ÇAĞLAYAN, ’Atatürk ve Milli İrade’ konulu bir konuşma gerçekleştirildi.

Ardından Samsun Devlet Opera ve Balesi Korosu sanatçıları tarafından gerçekleştirilen ve ‘ATATÜRK’ün sevdiği şarkılardan oluşan  ‘Anma Konseri’ izleyiciler tarafından uzun süre alkışlandı. Program Samsun Devlet Opera ve Balesi Gençlik Orkestrası ve Çocuk Korusunun günün anlam ve önemini belirten küçük bir konseri ile sona erdi.

        Programa ayrıca, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet YAVUZ, Adalet Komisyon Başkanı Kemal ALVER, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait BİLGİÇ, Vali Yardımcıları Ali Galip SARAL, Recep YÜKSEL, İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Alay Komutanı Kd. Alb. Ünsal AĞAOĞLU, Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkez Komutanı P. Albay Sedat BULUT,  askeri, mülki ve adli erkan, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.