Atamızın Huzurundayız

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 78’inci yıldönümü münasebetiyle Emniyet Teşkilatından Anıtkabir’e ziyaret
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 78’inci yıldönümü münasebetiyle Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok başkanlığındaki heyet Anıtkabir’i ziyaret etti.
Aslanlı Yoldan yürünerek mozoleye çelenk bırakıldıktan sonra saygı duruşunda bulunuldu.
Beraberindeki heyetle Anıtkabir önünde hatıra fotoğrafı çektiren Altınok, Misak-ı Milli Kulesinde Anıtkabir Özel Defteri’ne şu satırları ekledi;
Büyük Önder Atatürk,
Aramızdan ayrılışınızın 78’inci yıldönümünde manevi huzurunuzdayız. Sizi, cennet vatanımızı korumak adına canlarını feda etmiş tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.
Önderliğinizde kazanılan şanlı İstiklal Mücadelesi Zaferi ile taçlanan en önemli emanetiniz Cumhuriyetin ve muasır medeniyetler seviyesine ulaşma yolunda rehberimiz olan ilkelerinizin yılmaz bekçileriyiz.
Bu sarsılmaz inançla 15 Temmuz 2016 gecesi de Türk Polisi, gerçek vatan evlatlarıyla cumhuriyetimizi ve demokrasimizi hainlerden korumuş; verilen mücadele yalnızca kendi tarihimize değil, insanlık tarihine de altın harflerle kazınmıştır.
Bizler, birlik ve beraberliğimizin öneminin bir kez daha kanıtlandığı bu mücadeleyle Size ve ecdadımıza layık nesiller olduğumuzu gösterdik. Ebedi istirahatgahlarınızda rahat uyuyunuz.
Teşkilatımız, Anayasamızın temel değerlerine bağlı ve milli iradeyle seçilmiş meşru otoritenin emrinde her türlü suç ve suçluyla mücadele etmeye kararlılıkla devam edecektir.
Sizi yüreğimizin en müstesna yerinde yaşatmaya devam edeceğiz. Ruhunuz şad olsun.