img_0720

Avusturya İslam Federasyonu Başkanı Taşdöğen, Vali Balkanlıoğlu’nu Ziyaret Etti

Kısa adı AİF olan Avusturya İslam Federasyonu Başkanı Abdi Taşdöğen, Vali İrfan Balkanlıoğlu’nu  makamında ziyaret etti.
29 Nisan-8 Mayıs tarihleri arasında Dornbirn Fuar Merkezinde gerçekleştirilen 11. Avusturya Kültür ve Kitap  ve Türk Girişimcileri Fuarı’na gösterdiği ilgiden dolayı Vali İrfan Balkanlıoğlu’na teşekkür eden Abdi Taşdöğen, “Fuarımızda, hakikaten diğer vilayetlerimiz de ve Ordu standımız da ilgi gördü. Özellikle gurbette yaşayan Ordulu vatandaşlarımız ilgi ve alakayla karşıladılar. Avusturya’da doğup büyümüş gençlerimiz Ordu’nun güzelliklerini tanımış oldular. Ordu, Avusturya’ya benziyor. DOKA’nın da desteğiyle güzel bir faaliyet gerçekleştirmiş olduk. Bundan dolayı da teşekkür ediyoruz” diyerek, önümüzdeki aylarda gerçekleştirilecek 12. Avusturya Kültür ve Kitap ve Türk Girişimcileri Fuarı’nda Ordu Valiliğini de görmek istediklerini kaydetti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali İrfan Balkanlıoğlu, “İslam toplum milli görüş teşkilatından arkadaşlarımız Avusturya İslam Federasyonuna bağlı olarak görevlerini ifa ediyor. Gurbetçi Türk vatandaşlarımızın kurmuş olduğu bir birlik. Değerlerimize sahip çıkma noktasında bu zamana kadar çok faydalı ve güzel işler yaptılar. Bir de Avusturya’da kültür ve kitap fuarı düzenleyip orada her memleketten gelen gurbetçilerimizi kaynaştırdılar. Arkadaşlar milli ve manevi duygulara sahip çıkarak, içinde bulundukları Avusturya toplumuna da ters düşmeyecek şekilde Türkiye’nin lehine mücadele yapıyorlar. Kendilerini tebrik ediyorum” diye konuştu.