BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ İPEK SOYLU’YU KUTLADI

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, kariyerinin ve Türk tenisinin üçüncü WTA çiftler zaferine ulaşan milli tenisçi İpek Soylu’yu tebrik etti.

Kadın Tenisçiler Birliği (WTA) tarafından düzenlenen Elite Trophy’de mücadele eden milli tenisçimiz İpek Soylu ile Çinli partneri Xu Yifan, Yang Zhaoxuan-You Xiaodi çiftini 2-1 yenerek şampiyon oldu.

Çin’in Zhuhai kentinde düzenlenen sert kort turnuvasının çiftler finalinde, 2 numaralı seribaşı İpek Soylu ile Xu Yifan, ev sahibi ülkeden 6 numaralı seribaşı Yang Zhaoxuan-You Xiaodi ikilisiyle karşılaştı.

İlk seti 6-4 İpek-Xu, 2. seti de 6-3 Yang-You çifti kazanınca maçın galibini belirlemek için “tie break” setine gidildi. Seti 10-7, 1 saat 27 dakika süren mücadeleyi de 2-1 kazanan İpek-Xu çifti şampiyonluğa uzandı.

İpek Soylu böylece, bu yıl içerisinde TEB BNP Paribas İstanbul Cup ve Taşkent Açık’tan sonra kariyerinin üçüncü WTA çiftler turnuvası şampiyonluğunu elde etti.

Bakan Çağatay Kılıç’tan tebrik
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, bu yıl içinde üçüncü kez WTA zaferine ulaşan milli tenisçimiz İpek Soylu’yu yayımladığı mesajla tebrik etti. Bakan Çağatay Kılıç’ın tebrik mesajı şöyle:
“Çin’in Zhuhai kentinde düzenlenen WTA Elite Trophy’de oldukça iyi bir performans sergileyen milli sporcumuz İpek Soylu, çiftler kategorisinde Çinli partneri Xu Yifan ile şampiyonluğa ulaştı. Bu yıl içerisinde üçüncü kez WTA zaferine ulaşarak, hem kendi kariyeri hem de ülkemiz tenisi adına önemli bir başarıya imza atan İpek’in bu istikrarlı yürüyüşünü gelecek turnuvalarda da sürdüreceğine inanıyor ve tebrik ediyorum. “