site_2

BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ’IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Bakan Çağatay Kılıç’ın yayımladığı Öğretmenler Günü mesajı şöyle:

“Öğretmenlik bir meslekten daha çok; bir ülkenin geleceğini inşâ ederken temeli atan, harcı karan ilk el olmak demektir.

Öğretmenler, dünün mayasıyla bugünü yoğurup yarınlara şekil veren ustalarımız, geleceğin bilgisiyle geçmişin bilgeliğini birleştiren köprülerimizdir.

Osman Gazi’nin yanında Şeyh Edebali, Fatih’in yanında Akşemseddin’dir.

Bir medeniyetin bin yıllık yükünü omuzlarında taşıyan öğretmenlerimizin yetiştirdiği her birey, milli birlik ve bütünlüğümüzün teminatı olacak bir neferdir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul etmesiyle sembolleşen 24 Kasım, öğretmenlerimizi anmak için kıymetli bir vesile olmakla birlikte, onları yılda bir gün hatırlamaktan çok daha fazlasını yapmamız gerektiğine de önemli bir vurgudur.

“Bir harf öğretene kırk yıl köle olurum” çağrısını şiar edinmiş bir medeniyetin mensupları olarak, üzerimizde ödenmez hakkı ve emeği bulunan öğretmenlerimizin ve öğretmen adayı genç arkadaşlarımızın gününü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum.”

Akif Çağatay KILIÇ
Gençlik ve Spor Bakanı