untitled-1_1253

BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ’TAN AVRUPA ŞAMPİYONU ELİF GÜNERİ’YE KUTLAMA

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Avrupa Büyük Bayanlar Boks Şampiyonası’nda altın madalya kazanan Elif Gümüş ile şampiyonada gümüş ve bronz madalya kazanan sporcularımız Satı Burcu, Sema Çalışkan, Esra Yıldız ve Şennur Demir’i kutladı.

Milli boksörümüz Elif Güneri, Avrupa Büyük Bayanlar Boks Şampiyonası’nda 81 kiloda Avrupa şampiyonu oldu. Şampiyonada, Satı Burcu ve Sema Çalışkan gümüş, Esra Yıldız ve  Şennur Demir ise bronz madalya kazandılar.

Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da düzenlenen Avrupa Büyük Bayanlar Boks Şampiyonası’nda, 81 kiloda ringe çıkan Elif Güneri, final gününün son maçında Macar Petra Szatmari ile karşılaştı. Rakibini 3-0 yenen sporcumuz altın madalyanın sahibi oldu.

Final mücadelesi veren diğer iki sporcumuz, 57 kiloda Satı Burcu ve 69 kiloda Sema Çalışkan ise rakiplerine kaybederek gümüş madalyada kaldılar.

Milli sporcularımız Esra Yıldız (60 kg) ve  Şennur Demir (+81) ise şampiyonayı bronz madalya ile tamamladılar.

Bakan Çağatay Kılıç, milli boksörleri tebrik etti
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da düzenlenen Avrupa Büyük Bayanlar Boks Şampiyonası’nda bir altın, iki gümüş ve iki bronz madalya kazanan milli sporcularımızı tebrik etti. Bakan Çağatay Kılıç’ın yayımladığı tebrik mesajı ise şöyle:
“Sofya’da düzenlenen Avrupa Büyük Bayanlar Boks Şampiyonası’nda  Avrupa şampiyonu olan milli boksörümüz Elif Güneri, gümüş madalya kazanan Satı Burcu ve Sema Çalışkan ile bronz madalya kazanan Esra Yıldız ve Şennur Demir’i kutluyorum. Türk boksu adına önemli bir başarıya imza atarak  bizleri gururlandıran sporcularımızın bu başarısının gelecekte yetişecek tüm sporcularımıza örnek olmasını diliyor, başarıda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”