BAKAN EROĞLU BAŞKAN EROĞLU İLE BULUŞTU

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, bir dizi açılış ve temel atma törenine katılmak üzere Tokat’a geldi.

 

Tokat Havalimanı’nda Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu ve il protokolü tarafından karşılanan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, gerçekleştirdiği ziyaretlerin ardından, 165 milyon TL değerinde 21 adet tesisin açılış ve temel atma merasimine katıldı.

İlk olarak şehrin manevi büyüklerinden Şeyh-i Şirvani Hazretleri’nin mezarına giderek dua eden Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Vali Cevdet Can’ın makamından sonra Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nu ziyaret etti.

“Amca oğlu nasılsın”

Tokat Belediyesi önünde Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu tarafından karşılanan Bakan Eroğlu, aynı soyadını taşıyan Başkan Eroğlu’na, “Amca oğlu nasılsın” diye hitap etti.

Ziyaret süresinde Başkan Eroğlu, Tokat için yapılacak ve yapılmış olan projeleri Bakan Eroğlu’na anlattı. Proje sunumunu dikkatle dinleyen Bakan Eroğlu, “Tokat’ı kendi memleketim gibi seviyorum” ifadelerini kullandı. Gölet yapım projesinde tarihi han bulunduğunu ifade eden Başkan Eroğlu, Bakan Eroğlu’nun isteği ile bulunan tarihi hanı koruma altına alacağını söyledi. Daha sonra ise Bakan Eroğlu, bulunan tarihi hanın restore edilip sergilenmesini de istedi.
Proje sunumuna devam eden Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Devlet Su İşleri etrafında bulunan alanın Şehir Parkı olarak düzenlemeler yapacağını belirtti, anlatım sonrasında ise Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na Tokat hatırası olarak Tokat yazmacılığı ile alakalı “Elvan Yazmalar Diyarı Tokat” isimli kitap hediye etti. Daha sonra Bakan Eroğlu, Belediye hatıra defterini imzaladı.
Daha sonra ise Belediye binası önündeki bahçeye Bakan Eroğlu ve Başkan Eroğlu birlikte fidan diktiler.