faaliyetler1684_2

Bakan Özhaseki Romanya Milli Günü Resepsiyonu’na Katıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Romanya Milli Günü Resepsiyonu’na katıldı. Resepsiyonda konuşan Bakan Özhaseki, Türkiye ile Romanya’nın her alanda iş birliğini devam ettirdiğinin altını çizdi.
Romanya Cumhurbaşkanı Klaus İohannis’in mart ayında Türkiye’ye yaptığı ziyaretin kendilerini memnun ettiğini ifade eden Bakan Özhaseki, “Şu anda 10 bin civarında Türk iş adamı Romanya’daki iş yerlerini açmış durumdalar. Bu işin toplam ekonomik büyüklüğü ise 6 milyar dolar civarında.” dedi.
Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’daki darbe girişimini hatırlatan Bakan Özhaseki, dost ülkelerin tavırlarının kendileri için önemli olduğunu söyledi.
Bakan Mehmet Özhaseki, “Bir gün sonra arayarak, bu olaydan dolayı geçmiş olsun dileklerini ileten ülkelerin başında Romanya vardı. Bundan dolayı bir kez daha Romanya halkına teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.
Romanya’da 11 Aralık’ta seçim yapılacağını hatırlatan Bakan Özhaseki, güzel bir yarışla yeni bir hükümetin belirlenmesini umduğunu, yeni hükümetle de en sıkı şekilde iş birliğini devam ettirmeyi ümit ettiklerini kaydetti.
Resepsiyona, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Romanya’nın Ankara Büyükelçisi Gabriel Catalin Şopanda ve birçok davetli katıldı. Resepsiyonda, “Karpatların Tacı Topluluğu”, geleneksel Romen dansı ve müziği gösterisi gerçekleştirdi.