Bakan Özhaseki’den 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

93 yıl önce bugün, destansı bir savaştan çıkan Türk Milleti, ortaya koyduğu büyük bir fedakârlık ve kahramanca bir mücadele sonucunda cumhuriyeti kurmuştur.

Büyük bir değişim ve ilerlemenin öncüsü olan cumhuriyet, insanımızın kendi kendini yönetebilmesinin ve egemenliğin sadece millete dayalı hale getirilmesinin en büyük teminatı ve güvencesi olmuştur.

93 yıl önce cumhuriyet etrafında kenetlenen Türk Milleti, bugün de varlığına karşı yöneltilen tehditlere karşı aynı duygu ve düşünce ile cumhuriyeti kendisine kalkan yapmıştır.

Cumhuriyetini ve demokrasisini yok etmek isteyen ve tarihte eşine az rastlanır hain bir kalkışmayı da yüz yıl önce gösterdiği aynı cesaret ve aynı fedakâr duruş ile bertaraf etmesini başarmıştır.

Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, cumhuriyetimizin kurulmasında yiğitçe mücadele veren istiklal kahramanlarımızı ve 15 Temmuz’da devletimizin bekasını kurtarmak için canlarını feda eden kardeşlerimizi şükranla yad ediyorum. Bu duygularla büyük milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, birlik ve beraberliğimizin ilelebet sürmesini diliyorum.