tokatbld890ba23112016

BAŞKAN EROĞLU’NDAN ERKEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMASI

23-24 Kasım tarihlerinde yapılacak TEOG Sınavı dolayısıyla erken öğretmenler günü kutlaması yapan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Gülbaharhatun İlkokulu ile 26 Haziran Ortaokulunu ziyaret ederek öğretmenlere sürpriz yaptı.

 

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu 23-24 Kasım tarihlerinde yapılacak TEOG Sınavı dolayısıyla Gülbaharhatun İlkokulu ile 26 Haziran Ortaokulunu ziyaret ederek 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla eğitimcilerin günlerini erkenden kutladı.

Başkan Eroğlu, “Her yıl geleneksel olarak hazırladığımız hediyelerimizi siz değerli eğitimcilere bizzat vermek istedim. Tüm okullara gitmemiz mümkün olmadığı için temsilci olarak sizleri seçtiler.

Dinimizin ilk emri, ‘Oku’ olmuştur. Medeniyetimizin en temel hususu yine okumaktır. Bunu da değerli öğretmenlerimiz aracılığıyla kazanıyoruz. Bu anlamda siz değerli öğretmenlerimiz bizlere hem şekil veren hem onları geleceğe hazırlayan önemli insanlarsınız.

Dini ve Milli Bayramların haricinde özel günlerde vardır. Bu günlerin en önemlisi de Öğretmenler Günü’dür. Küçükken okullarda şiirler öğrenirdik. Bunlardan aklımda kalan “Öğretmenim” Şiiridir. Sen bir ana, sen bir baba oldun diye ne kadar güzel söylenmiş.

Çocuklarımıza hem ilim, hem bilim becerilerini kazandırırken, iyi ve ahlaklı insan nasıl olmalı bunları öğretiyorsunuz. Öğretmenlik çok ama çok kutsal bir meslek. Onun için bizler her zaman her daim saygıda kusur etmeden sizlerle birlikte olduğumuzu hissettirmemiz lazım. Değerli öğretmenlerimizin önünde hürmetle eğiliyorum. Sizler sayesinde bu ülkenin insanları daha da gelişecek iyiye ve güzele ulaşacaktır. Her şeyin başı ilim ve okumaktır” diye konuştu.

“EĞİTİME DESTEĞİMİZ SÜRECEK” 

Okullu Okulsuz Okuyoruz Projesi, Kentimiz Evimizdir projesi gibi birçok projeyi Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte gerçekleştirdiklerini hatırlatan Başkan Eroğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ‘Hayatta en hakiki mürşit ilimdir’ demiştir. Bu amaçla bizlerde belediyecilik hizmetlerinin haricinde neler yapabiliriz diye düşündük. Özellikle eğitim anlamında kazanç sağlayacağımız projeler üzerine eğildik. Birçok projeyi de beraber yaptık. Örneğin; ‘Okullu Okulsuz Okuyoruz Projesi’ belediyemiz işbirliği ile yaptığımız ortak bir projedir. Kentimiz Evimizdir gibi birçok projeyi birlikte gerçekleştirdik. Her zaman, her daim öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin yanında olmaya çalıştık.

Eğitime destek olmak amacıyla Yeşilırmak Bilgi Evi’ni hizmete açtık. Bilgi Evimizde yaz dönemi de dahil öğrencilerimiz eğlenerek, severek öğreniyorlar. Gençlik Merkezimizde ise liseye giden öğrencilerimizi hedefledik. Yine okuma fırsatı bulamayan gençlerimizi de bu merkezlerimizde ağırlıyoruz. Okullarımızda yine dönem dönem beraber yaptığımız çalışmalarımız var. Allah hepimize bu anlamda güç versin. Topluma yararlı, milli ve manevi değerleri olan bir gençlik yetiştirmeyi Allah nasip etsin. Gelecekte daha çok güzellikler yaşayacağız. İnsan için en büyük mutluluk okuttuğu bir öğrencisinin bir yerlere geldiğini görmektir. Emeğinizin karşılığını bir yerlerde gördüğünüzde bence en büyük mutluluktur. Hepinize sevgi saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum” dedi.

Program sonrasında erkek ve bayan öğretmenler için ayrı ayrı hazırlanan hediyeleri Başkan Eroğlu öğretmenlere takdim etti.