20161105_2_19962975_15734135__large

“Biz hazır kıta referanduma hazırız”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, başkanlık sistemi konusunda ana muhalefet partisinin baştan beri hiçbir teklif getirmeden, AK Parti ne derse AK Parti’nin teklifine karşı çıkan bir anlayışla siyaset yaptıklarını kaydetti.

Ataş, AK Parti Adıyaman Danışma Meclis Toplantısı’nda yaptığı konuşmada “Başkanlık sistemi anayasa değişikliğini Meclis’ten de referanduma gidecek. Bir sonuç çıkarsa önümüzdeki aylarda Türkiye bir referanduma gidecek. Biz hazır kıta referanduma hazırız. Ama yerelde de bütün unsurlarımızın buna hazır olması gerekiyor. ” değerlendirmesinde bulundu.

Bundan birkaç ay önce Meclis’te hakkında fezleke olan birtakım milletvekillerin dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla ilgili bir anayasa maddesinde düzenleme yapıldığını anlatan Ataş, konuşmasına şöyle devam etti:

“Anayasa maddesinde düzenleme yapıldı ve anayasa düzenlemesinde Meclis’te bulunan tüm partilerin katkılarıyla 376 milletvekilinin o hakkında fezleke düzenlenmiş olan 148 milletvekilinin dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla ilgili 376 oyla Meclis’ten karar çıktı. Bu hakkında fezleke düzenlenmiş olan milletvekilleri AK Parti, CHP, MHP ve HDP’de de var. ”