105cf260-c8a3-4ac2-890f-71ad9f123977

BÜYÜKŞEHİR İSTANBUL’DA STANT AÇTI ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ CBS’DE ÖRNEK OLDU

ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ CBS’DE ÖRNEK OLDU
Ordu Büyükşehir Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü tarafından “Dünya CBS (Coğrafi Bilgi Sistemleri) Günü” kapsamında Haliç Kongre Merkezinde düzenlenen sempozyumda stant açtı.
“Bugünü Anlamak ve Geleceği Paylaşmak” temasıyla 24-25 Kasım tarihlerinde düzenlenen sempozyumda Ordu Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesiyle birlikte stant açan iki belediyeden biri oldu. Sempozyumda Ordu Büyükşehir Belediyesinin standı yoğun ilgi görürken, CBS Genel Müdürlüğüyle ortak çalışmalar yürütme konusunda somut adımlar atıldı.
CBS UYGULAMALARI OLAN ÇALIŞMALAR TANITILDI
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Harita Genel Komutanlığı ve Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından TÜBİTAK, MTA ve İller Bankası gibi sektörün öncü kamu kuruluşlarının stant açarak çalışmalarını tanıttığı etkinlikte Ordu Büyükşehir Belediyesi, coğrafi bilgi sistemi uygulamaları olan Kent Rehberi, Adres Bilgi Sistemi, Ordu Yapı Belgeleri İzleme Sistemi, Ordu Coğrafi Veri Küresi, Ordu Coğrafi Proje Veri Tabanı (PVT), Ordu Kent Günlüğü, Kaza Takip Sistemi (Taksis) ve CBS Portalı gibi çalışmalarını sergiledi.
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ STANDI İLGİ GÖRDÜ
1.879’u kayıtlı olmak üzere 2.500’ü aşkın katılımcının bir araya geldiği etkinlikte İstanbul, Kayseri, Konya, Muğla, Hatay, Samsun ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyeleri başta olmak üzere, her ölçekten belediye, CBS Genel Müdürlüğü ve TÜBİTAK Uzay gibi kamu kurumları tarafından ziyaret edilen Ordu Büyükşehir Belediyesi Coğrafi Bilgi Sistemleri standı yoğun ilgi gördü.
CBS GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İLE ORTAK ÇALIŞMALARDA SOMUT ADIMLAR ATILDI
Akıllı Kentler, Bulut Bilişim, CBS Teknolojileri, Yerel Yönetimlerde CBS Kullanımı, Planlamada CBS Kullanımı, Kent Bilgi Sistemleri, İklim Değişiklikleri, Çevre Yönetiminde CBS, Doğal Afet Yönetimi ve Afet Risklerinin Azaltılmasında CBS Kullanımı gibi konularda çeşitli sunumların da yapıldığı etkinlikte Ordu Büyükşehir Belediyesi, CBS Genel Müdürlüğüyle çalışma imkânlarını da artırdı.
CBS Genel Müdürlüğü Coğrafi Bilgi Dairesi Başkanı Dr. Akın Kısa tarafından ziyaret edilen Ordu Büyükşehir Belediyesi standında birlikte imza atılabilecek projeler masaya yatırılırken, Geokodlama Projesi’nin Ordu Büyükşehir Belediyesinin kullanımına açılmasıyla ilgili ilk somut adımlar da atıldı.