81f94291-a2e7-4c95-8da2-614042f2fb3f

BÜYÜKŞEHİR SANAT GALERİSİ ARTIK SANAL ORTAMDA

Başkan Enver Yılmaz’ın yerel yönetimlerin halkla iç içe olmasının en güzel örneklerinden biri olarak tanımladığı Ordu Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisi, artık 360 derece turla sanal ortamda da ziyaret edilebiliyor. Bu çalışmayla sanatseverlerin birbirinden özel eserlere daha kolay ve hızlı erişmesi hedefleniyor.
SERGİ İNTERNET ERİŞİMİ OLAN HER YERDEN ZİYARET EDİLEBİLECEK
Sanat galerisinin Büyükşehir Belediyesiyle halkın iç içe olmasını sağlayan örnek bir çalışma olduğunu söyleyen Başkan Yılmaz, “Kamu binası denildiğinde akla soğuk yapılar gelirdi ancak biz, Büyükşehir Belediyemizin giriş katında oluşturduğumuz sanat galerisiyle sıcak ve samimi bir ortam oluşturarak bu yargıyı kırmış olduk. Birbirinden özel eserleri, hayata geçirdiğimiz sergi salonunda Ordulu vatandaşlarımızın beğenisine sunduk. İlimizde, farklı şehirlerde ve yurtdışında yaşayan hemşehrilerimizin de bu hizmetten yararlanmasını istiyoruz. Onlar da, internet erişiminin olduğu her noktadan Büyükşehir resmi internet sitesine girerek sanal ortamda sergimizi ziyaret edebilecek” dedi.
ÜÇ ÖZEL SERGİ ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR
15 Ocak 2016’da açılan ve 650 m2lik alanda bugüne kadar yaklaşık 150 bin ziyaretçiyi ağırlayan sanat galerisini sanal ortamda ziyaret etmek isteyenler için üç sergi hazırlandı. Sanatseverler “Projeler Sergisi”, “Kalemin Bereketi Hat ve Tezhip Sergisi” ve “Belki Şehre Bir Film Gelir Sergisi” ni sanat.ordu.bel.tr adresine girerek sanal ortamda gezebilecek.