c92b28a3-9d44-4e2d-8333-bec7be434d8f

ÇÖKEN YOLDA ÇALIŞMALAR TAMAMLANDI

Ordu’nun Altınordu ilçesi otogar mevkiinde, her gün binlerce aracın geçtiği Karadeniz sahil yolu üzerinde ana kollektör hattında meydana gelen çökmenin ardından, Büyükşehir Belediyesinin etkin ve anında müdahalesiyle sahil yolu trafiğe açıldı.
 40 YIL ÖNCE İNŞA EDİLEN ALTYAPI TAMAMEN YENİLENDİ
30 kişiden oluşan uzman ekip, 22 Kasım’da meydana gelen olay sonrası 24 saat esaslı çalışarak vatandaşın mağduriyetini çözmek için seferber oldu. 5 metre derinliğindeki ana kollektör hattında 1 metrelik çökme olduğunu tespit eden ekipler, trafiğe kapatılan yolda çalışma başlattı. Yolun ilk olarak Giresun istikametindeki kısmında onarım çalışmasına başlayan OSKİ ekipleri, toprağı tutacak çelik pamplajları zemine çakarken, 40 yıl önce döşenmiş mevcut Q500’lük beton büz boru yerine de Q800’lük koruge boru inşa etti. Çalışmaların sonunda Giresun yönündeki sahil yolu 25 Kasım’da trafiğe açıldı.
KARADENİZ SAHİL YOLU ARTIK DAHA GÜVENLİ
Yolun Samsun istikametindeki kısmında da boru değiştirme çalışmasına başlayan ekipler,  26 Kasım’da sahil yolunun bu yönünü de trafiğe açtı. Oluşan çökme sonrası yolun her iki tarafında da ana kanalizasyon kollektör hattını yenileyen OSKİ ekipleri, yaşanan sorunu ortadan kaldırarak Karadeniz sahil yolunu güvenilir hâle getirdi.