Cumhurbaşkanı Erdoğan Pakistan’da

Resmî ziyaretlerini gerçekleştirmek üzere Pakistan’a giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan’ın başkenti İslamabad’a ulaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İslamabad’da Pakistan Başbakanı Navaz Şerif tarafından törenle karşılandı.

Eşi Emine Erdoğan ile Başbakan Yardımcıları Veysi Kaynak ve Tuğrul Türkeş, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın da kendisine eşlik ettiği Cumhurbaşkanı Erdoğan, İslamabad Nur Khan Hava Üssü’nde törenle karşılandı.

Karşılama töreninde; Pakistan Başbakanı Navaz Şerif, Başbakanın Dış Politika Danışmanı ve Fiili Dışişleri Bakanı Sertac Aziz, Mihmandar Savunma Bakanı Khawaja Muhammad Asif, Pakistan Protokol Genel Müdürü Sahibzade Ahmethan, Türkiye’nin İslamabad Büyükelçisi Sadık Babür Girgin, Karaçi Başkonsolosu Murat Mustafa Onart ve diğer yetkililer de hazır bulundu.

Karşılamanın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pakistan Cumhurbaşkanı Memnun Hüseyin ile Cumhurbaşkanlığı Sarayında baş başa görüşmesini gerçekleştirmek ve onuruna verilen akşam yemeğine katılmak üzere havalimanından ayrıldı.