2eaffd47-2cfa-4d57-afa1-18927ab462ef

CUMHURİYETİMİZİN 93. YIL KUTLU OLSUN BAŞKAN YILMAZ: “BAĞIMSIZLIK RUHUNU HEP CANLI TUTACAĞIZ”

BAŞKAN YILMAZ: “BAĞIMSIZLIK RUHUNU HEP CANLI TUTACAĞIZ”
CUMHURİYETİMİZİN 93. YILI KUTLU OLSUN
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 93.Yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Yılmaz mesajında:  ”Cumhuriyetimizin geleceğine güvenle bakabilmenin en önemli koşullarından birisi de geçmişimizi unutmamak, unutturmamak ve bağımsızlık mücadelesi ruhunu hafızamızda canlı tutabilmektir” dedi.
Başkan Enver Yılmaz mesajında şunları söyledi:
Çok zor şartlarda verilen haklı mücadelesinin ardından 29 Ekim 1923’te kurulan Cumhuriyetimizin yıl dönümünü yine büyük bir gurur ve coşkuyla kutlamaktayız. Cumhuriyetimizin geleceğine güvenle bakabilmenin en önemli koşullarından birisi de geçmişimizi unutmamak, unutturmamak ve bağımsızlık mücadelesi ruhunu hafızamızda canlı tutabilmektir. Geçmişten günümüze her türlü terör ve fitne odaklarına karşı bir bütün olarak savunduğumuz vatanımızda birlik ve beraberlik içinde kardeşçe yaşamak için mücadele etmeliyiz.
Bu bayram, varlığı sona ermiş varsayılan büyük bir imparatorluğun Mustafa Kemal Atatürk’ ün önderliğinde istiklalini kazanmak için; genci yaşlısı, kadını kızı tüm unsurlarıyla verdiği destansı kurtuluş mücadelesinin eseridir. Hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmeyen ve bu uğurda canlarını feda eden Türk Milletinin eşsiz kahramanlıklarının eseri olan Türkiye Cumhuriyetini korumanın azim ve kararlılığı içindeyiz.
Türkiye Cumhuriyeti Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef olarak ortaya koyduğu ‘Muasır Medeniyetler’ yolunda kurulduğu günden bu yana demokrasi, insan hakları, eğitim, sağlık, bilim, ekonomi ulaştırma olmak üzere tüm alanlarda önemli mesafeler kat etmiştir. Aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti içinde barındırdığı farklı değerleri, köklü tarihi geçmişi, zengin kültürü ve jeopolitik konumuyla bölgemizin ve dünyanın parlayan yıldızıdır.
Ülkemizi, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedefe taşımak, güçlü ve aydınlık yarınlara kavuşturmak için yapılan özverili çalışmalar sayesinde, bugün ekonomik özgüven yeniden kazanılmış, Türkiye’nin her köşesinde büyük imar ve inşaa hareketi başlatılmış, yok olmaya başlayan insani değerler ön plana çıkartılmış, bölge ve dünya siyasetinde lider ülke olmaya aday konumuna gelinmiş, medeniyet zirvesine giden yol da büyük mesafe kat edilmiştir.
Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin 93. Yılını kutluyor, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu uğurda canını hiçe sayan tüm aziz şehitlerimizi minnetle anıyor, kahraman gazilerimize sağlıklı ve huzur içerisinde bir hayat diliyor, halkımızın bu mutlu ve gururlu bayramını tebrik ediyorum.