6b50b9c5-6ae1-414f-9ff8-54a2093ae490

DENİZİN TAHRİBATINA TAHKİMATLA ÖNLEM ALINDI

FELAKETİN İZLERİ ORTADAN KALDIRILIYOR
DENİZİN TAHRİBATINA TAHKİMATLA ÖNLEM ALINDI
Yaz aylarında yoğun yağışlardan kaynaklanan sel felaketi ve heyelandan dolayı zarar gören Fatsa ilçesi Bolaman mevkiindeki mezbaha alanına, Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından tahkimat yapıldı.
500 METREKARELİK ALAN ETKİLENDİ
Geçtiğimiz Ramazan Bayramı arifesinde başlayan yoğun yağışlardan hasar gören alanlardan biri de Ordu Büyükşehir Belediyesine ait Fatsa ilçesi Bolaman mevkiinde bulunan denize ve Ilıca Deresi’ne kıyısı olan mezbaha olmuş, dalgalardan etkilenen yaklaşık 500 metrekarelik bu alanın büyük bir kısmı denize uçmuştu.
DALGALAR TESİSİ TEHDİT EDER DURUMDAYDI
Yaşanan sel felaketinin ardından, aralıklarla devam eden yağışlarda mevcut zeminin dalgaların etkisiyle uçmaya devam ettiği, denizin atık tanklarını içine aldığı, pis su pompalarının duvarlarına dayandığı, içme suyu hatlarını kopararak binayı tehdit eder duruma geldiği ve bu süreçte de denizin ve derenin tahribatı sonucunda yaklaşık 200 m2 alanın daha kaybedildiği belirtildi.
TAHKİMAT SONRASINDA ALAN YENİDEN KULLANILMAYA BAŞLANDI
Tüm bu yaşananlar sonrasında felaketin izleri ortadan kaldırılmaya ve yaralar sarılmaya çalışılırken, denizin ve ırmağın aldığı yaklaşık 700 metrekarelik alan Ordu Büyükşehir Belediyesince yapılan deniz tahkimatı ve dolgu çalışmaları ile yeniden düzenlenerek tekrar kullanılmaya başlandı.