DİSLEKSİ ÖĞRENME GÜÇLÜĞÜ DERNEĞİ SAMSUN ŞUBE BAŞKANI SAYIN VALİMİZİ ZİYARET ETTİ

        Disleksi Öğrenme Güçlüğü Derneği Samsun Şube Başkanı Hatice TARKAN DOĞANAY ve beraberindekiler, 08.11.2016 Salı günü saat 13.15’de Valimiz Sayın İbrahim ŞAHİN’i makamında ziyaret etti.
        Ziyaret esnasında Disleksi Öğrenme Güçlüğü Derneği Samsun Şube Başkanı Hatice TARKAN DOĞANAY yaptığı açıklamasında, “Sayın Valim bu gün sizleri ziyaret etmek istedik. Öncelikle bizleri kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederim. Bizler, dislektik bireylere sahip ebeveynler olarak bizlerle aynı sorunları yaşayan aileler ile birlikte 2013 yılında Disleksi Öğrenme Güçlüğü Derneğini kurduk. Türkiye’de hizmet veren ilk ve tek sivil toplum örgütüyüz. Disleksi normal, ya da normal üstü zekaya sahip çocuklarda artık yaygın olarak gelişen bir farklılıktır.”dedi.
        Ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Valimiz Sayın İbrahim ŞAHİN, “Ülkemizdeki dislektik çocuklarımızın uygun eğitim şartlarına sahip olmaları ve çocuklarımızın kendilerine yeterli bir hayata sahip olabilmeleri için düzenleyici kuruluşlarla iletişime geçilmesi ve disleksi farkındalığını artırmak gerekir. Bu çocuklarımızın eğitimlerine itina ile  özen gösterilmelidir. Bu konuda yaptığınız çalışmaları destekliyorum ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum.”dedi.