faaliyetler1668

Dünya CBS Günü 24-25 Kasım’da Kutlanacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından geleneksel olarak düzenlenen Dünya CBS (Coğrafi Bilgi Sistemleri) Günü bu yıl 24-25 Kasım tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde bir dizi etkinlikle kutlanacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Dünya CBS Günü’nü kutlamaya hazırlanıyor. Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenecek olan program 24-25 Kasım tarihlerinde İstanbul’da Haliç Kongre Merkezi’nde yapılacak.
Ünlü oyuncu Kadir Çöpdemir’in sunuculuğunu üstleneceği programda; Akıllı Kentler, Bulut Bilişim, CBS Teknolojileri, Yerel Yönetimlerde CBS Kullanımı, Kent Bilgi Sistemleri ve İklim Değişiklikleri gibi konular gündemi oluşturacak.
Düzenlenecek sempozyumla; yerel yönetimler başta olmak üzere, tüm kamu kurum ve kuruluşlarının, coğrafi bilgi teknolojilerini çok daha efektif kullanmaları amaçlanıyor. Bu bağlamda iki boyunca Türkiye’de ve dünyadaki son teknolojik gelişmelerin yer alacağı teknik-bilimsel oturumlar, panel ve özel sunumlar gerçekleştirilecek.
Ayrıca programda, ülkemizde coğrafi bilgi sistemlerinin oluşturulmasına katkıda bulunan ve CBS uygulamalarının geliştirilmesine katkıda bulunan kamu kurum ve kuruluşlarına da çeşitli ödüller verilecek.