FATSA’NIN ALTYAPISI YENİLENİYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Genel Müdürlüğü, yatırım faaliyetleri kapsamında içme suyu ve kanalizasyon altyapı hatlarında sürdürdüğü yenileme, bakım, onarım ve ilave hat yapımı çalışmalarını Fatsa ilçesinde sürdürüyor.
REŞADİYE CADDESİ’NDE 30 SENELİK İÇME SUYU HATTI YENİLENDİ
Ordu’nun nüfus ve şehirleşme açısından en yoğun yerleşim yerlerinden biri olan Fatsa ilçesinde OSKİ ekipleri, eksik kalan ve aksayan içme suyu ve altyapı hatlarına müdahale ederek yaşanan sorunlara çözüm getirdi. Fatsa’nın hem araç hem de yaya trafiğinin en yoğun seyrettiği Reşadiye Caddesi’nde, en son 30 yıl önce yapılan ve kullanım ömrünü bitirerek sık sık arıza veren içme suyu hatları yenilendi. Bölgede geniş çaplı bir içme suyu çalışmasını hayata geçiren OSKİ ekipleri isale, şebeke ve abone bağlantılarının tamamını kısa sürede yenilerken, Reşadiye Caddesi ile İnönü Caddesi’nin birleştiği ana hattın bağlantısını da yaptı. Yapılan çalışmalarla Kurtuluş, Mustafa Kemal Paşa, Dumlupınar ve Sakarya Mahalleleri’nde yaşanan içme suyu sorunlarına neşter vuruldu.
EVKAF MAHALLESİ’NİN İÇME SUYU HATLARI YENİLENİYOR
Evkaf Mahallesi’nde kullanım ömrünü tamamlayarak sık sık arızalara neden olan içme suyu hatlarında yenileme çalışmasına başlayan ekipler, toplamda 10.100 metre uzunluğunda yapılacak içme suyu hattının 9.000 metresini tamamladı.
KANALİZASYON HATLARI YENİLENEREK BÖLGEYE SAĞLIKLI BİR ÇEVRE KAZANDIRILIYOR
Evkaf Mahallesi’nde içme suyu hatlarıyla birlikte kanalizasyon hattında da yenileme çalışmalarına başlayan ekipler, proje dâhilinde mevcut 200’lük beton büz borularını sökerek yerine 300’ lük koruge boru türünü döşemeye başladı. Toplamda 2.500 metre yapılacak olan kanalizasyon hattının 1.900 metresi tamamlandı. Yeni yapılan hatla birlikte, yağmur suyu hattının kanalizasyon hattına olan bağlantısı kesilerek yağmurlu günlerde sokak ve caddeleri su basmasının önüne geçildi.
DOLUNAY MAHALLESİ’NE KANALİZASYON HATLARI YAPILDI
Fatsa’ da yapılaşmanın arttığı ve özellikle sitelerin inşa edildiği Dolunay Mahallesi’nde ihtiyaç duyulan kanalizasyon hatlarını da tamamlayan OSKİ ekipleri, bölgede mevcut 300 haneyle birlikte ilerleyen yıllarda artabilecek yapılaşmayı da düşünerek 300’lük koruge boru ile 450 metre kanalizasyon hattı inşa etti. Yapılan çalışmayla atıklar, altyapı hatları sayesinde uzaklaştırılarak bölge, daha sağlıklı bir çevreye kavuşturuldu.