cae6a59f-27cc-4d58-b64e-9c420f79d682

GAZİ MUSTAFA KEMAL, VEFATININ 78. YIL DÖNÜMÜNDE TÖRENLERLE ANILDI

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 78. yıl dönümünde tüm yurtta olduğu gibi Ordu’da da törenlerle anıldı.
Gazi Mustafa Kemal’in ebediyete irtihalinin 78. yılı münasebetiyle Altınordu ilçesinde düzenlenen anma törenine Vali İrfan Balkanlıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, daire müdürleri, askeri erkân, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Atatürk anıtındaki törenin ardından, Ordu Kültür Sanat Merkezinde Altınordu Atatürk Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan anma programı gerçekleştirildi.
PAROLASI; YA İSTİKLAL YA ÖLÜMDÜ
Ordu Kültür Sanat Merkezindeki yapılan programda konuşma yapan Altınordu Atatürk Anadolu Lisesi Müdürü Bilal Şahin “Atatürk bağımsızlığına çok düşkün bir liderdi, ona göre Türk ulusu esir yaşayamazdı. Bu nedenle Milli Mücadeleyi Anadolu sathında başlattığında parolası; ya istiklâl ya ölümdü. Mustafa Kemal, mücadeleci bir ruha sahip olan ve milletine sonuna kadar güvenen bir liderdi. Malazgirt’ten günümüze kadar bu toprakları bize vatan yapmak için canlarını feda eden şehitlerimizin ve gururumuz olan gazilerimizin sayesinde vatan topraklarında yaşamaya devam ediyoruz” diye konuştu.
Okul Müdürü Bilal Şahin’in konuşmasının ardından 10 Kasım Atatürk’ü anma programı dolayasıyla düzenlenen “Ata’ya Veda” konulu ortaokullar arası şiir ve liseler arası kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere Vali İrfan Balkanlıoğlu, İl Emniyet Müdürü Suat Çelik ve Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş tarafından ödülleri takdim edildi.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 78. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen program, Altınordu Atatürk Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırlayıp sunduğu oratoryo gösterisinin ardından sona erdi.