5f28572a-0072-4b00-a732-103e76060150

GENÇLERİMİZLE BİRLİKTE ORDU’YUZ PROJESİ İLGİ ÇEKİYOR

YAŞADIKLARI İLİ TANIMA FIRSATI BULUYORLAR
Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından, 12. sınıf öğrencilerinin sınav öncesi motivasyonunu artırmak amacıyla düzenlenen “Gençlerimizle Birlikte Ordu’yuz” projesi devam ediyor. Proje kapsamında 19 ilçeden yaklaşık 45’er kişiden oluşan gruplar hâlinde gelen öğrenciler, Ordu’nun tarihi ve doğal yerlerini yakından görme imkânı buluyor.
19 ilçeden 12. sınıf öğrencilerinin sınav öncesi motivasyonunu artırmaya yönelik düzenlenen gezi organizasyonu kapsamında başta Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz olmak üzere Başkan Vekili Ahmet Çoruh, Genel Sekreter Dr. Mustafa Çöpoğlu ve Genel Sekreter Yardımcıları zaman zaman bir araya geldikleri gençleri Ordu’ya yapılacak projelerle ilgili bilgilendiriyor.
GENÇLERİN GELİŞİMİNE KATKIMIZ SÜRECEK
Gençlerin gelişimine katkı sağlayacak projeler ürettiklerini söyleyen Başkan Yılmaz, “Gençlerimizle Birlikte Ordu’yuz Projesi kapsamında 19 ilçeden gelen öğrenciler, Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen program dâhilinde yaptıkları kısa Ordu gezisiyle ilimizin önemli kurumları ve mekânlarını yakından görme ve tanıma fırsatı elde ediyor. Bu vesileyle öğrencilerimiz, bir yandan gezip eğlenirken diğer yandan da ufuklarını geliştirecek birçok kazanım elde ediyor. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin yanında olmaya, onların gelişimine katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.
 GENÇLER TARİHİ, TURİSTİK VE DOĞAL YERLERİ GÖRME FIRSATI BULDU
“Gençlerimizle Birlikte Ordu’yuz” projesi dâhilinde gezi programına katılan gençler, sırasıyla Bolaman Kalesi,  Haznedaroğlu Konağı, Yason Burnu ve Ordu Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisini ziyaret ediyor. Meclis salonunda Büyükşehir Belediyesinin üst yöneticileriyle bir süre sohbet eden öğrenciler, ardından Altınordu Çivisiz Sahil Mescidi, Boztepe, Ordu Üniversitesi ve Ordu Giresun Havalimanını gezerek Ordu turunu tamamlayarak ilçelerine dönüyor.