01

HALKIMIZIN KALİTELİ SAĞLIK HİZMETİ ALABİLMESİ İÇİN GAYRET GÖSTERİYORUZ

Vali Salih Işık İl Sağlık Müdürlüğünü ziyaret ederek, kurumun çalışmaları hakkında brifing aldı.
İl Sağlık Müdürlüğünde İl Müdürü M. Rüştü Ertosun tarafından karşılanan Vali Işık, kurum personeli ile tanıştı ve kurumun faaliyetleri hakkında brifing aldı. Brifingde verilen bilgilere göre Amasya İl Sağlık Müdürlüğü ilimiz genelinde yer alan 15 adet Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunda, toplam 365 personel ile hizmet vermektedir.
Bu hizmetler 2’si kış şartları için özel olarak hazırlanmış Kar Paletli ve 1’i Obez hastaların nakline uygun olarak hazırlanmış Ambulans olmak üzere toplamda 34 adet tam donanımlı yoğun bakım şartlarına sahip Acil Yardım Ambulansımız ile sürdürülmektedir. İl genelinde günlük ortalama 88 hastaya acil müdahale ve hastaneler arası nakil hizmeti sunulmaktadır. Ayrıca İl Sağlık Müdürlüğü kontrolünde ilimizde geçtiğimiz yıl Hamamözü Entegre İlçe Hastanesi yapımı tamamlanmış olup; A.Ü. Sabuncuoğlu Şerefeddin E.A.H. ek hizmet binası (Anjiyografi ünitesi içeren), 100 yataklı Suluova Devlet Hastanesi ve Merkez ilçemiz 6 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezi –Toplum Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri hizmet binası inşaatları Haziran-2017’de bitecek şekilde devam etmektedir.
Brifing sonrası yaptığı değerlendirmede Vali Salih Işık şunları kaydetti: “Amasya sağlık alanında oldukça iyi bir noktada bulunmaktadır. Bunların yanı sıra teknik donanım anlamında da gerekli ekipmanlara sahibiz MR, Tomografi ve diyaliz üniteleri ile halkımıza her türlü sağlık hizmeti sunmaktayız. Acil sağlık hizmetleri alanında ise tam donanımlı ambulans ile vatandaşlarımızın yardımına koşulmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda hizmete giren paletli kar ambulansı da olumsuz hava koşullarında sağlık hizmetlerinin devamlılığını sağlamaktadır. Bunların yanı sıra ihtiyaç duyulması halinde hava ambulansları da acil vakalarda kullanılmaktadır.”