Hisarcıklıoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladı

TOBB ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (ETÜ) Mütevelli Heyet Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, öğretmenlerin toplumun geleceğini şekillendiren en önemli aktörler olduğunu söyledi.

Eğitime ve eğitimcilere yapılan yatırımın önemine işaret eden Hisarcıklıoğlu, ekonomi dâhil yaşamın her alanında ileri gitmek isteyen milletlerin, öğretmenlerine gözbebeği gibi bakmak zorunda olduğunu dile getirdi.

Öğretmenliğin fedakârlık isteyen bir meslek olduğunun altını çizen M. Rifat Hisarcıklıoğlu, “Çocuklarımızın başarılarında büyük payları bulunan, bütün eğitimcilerimize, öğretmenlerimize şükran ve minnet duyuyoruz” dedi.

Hisarcıklıoğlu mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Türk iş dünyası olarak eğitime yapılan yatırımın kaybetme riski olmayan tek yatırım olduğunu bilerek, her platformda bu alandaki çalışmalara destek vermeye çalıştık.

Bu anlayışla TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’ni kurduk ve ülkemizin her köşesinde ilk ve orta öğretim kurumları yapılmasına yardımcı olduk.

Unutmayalım ki, öğretmenlerimize verdiğimiz değer, bizim kendimize ve ülkemize biçtiğimiz değerdir. İyi yetişmiş donanımlı öğretmenlerin yetiştireceği yeni nesiller, toplumu medeniyet yarışında en ileri götürecek gücümüzdür.

Bu duygu ve düşüncelerle, bütün öğretmenlerimizin bu anlamlı gününü can-ı gönülden tebrik ediyorum.”