KIZILELMA-ÇAYIRALAN YOLU SICAK ASFALTA KAVUŞUYOR

752 Km Sıcak Asfalt Yol İhalesi kapsamında Akkuş ilçesine 84 km sıcak asfalt yapacak olan Ordu Büyükşehir Belediyesi, Kızılelma-Çayıralan grup yolu çalışmasına başladı.
KALICI HİZMETLER SUNUYORUZ
Büyükşehir Belediyesinin 2.5 yılı aşkın süredir Ordu’nun 19 ilçesinde sürdürdüğü çalışmaları hissettirmeye başladığını söyleyen Başkan Enver Yılmaz, “Büyükşehir olarak, verilen sözleri bir bir hayata geçiriyoruz. Yıllardır sorun olarak konuşulan 12 km’lik Kızılelma-Çayıralan grup yolunda sıcak asfalt çalışması başlattık. İlçemizde sıcak asfaltın uygulanacağı diğer yollarda da altyapı çalışmalarımızı sürdürerek bu yollarımızı sıcak asfalta hazır hâle getiriyoruz. Asfalt çalışmalarımızla vatandaşımızın hak ettiği konforlu hizmeti sunarken, yollarımızın uzun vadeli ve kalıcı olmasına da özen gösteriyoruz. 19 ilçe belediyemiz ve halkımızla modern şehrin inşasını birlikte yapıyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve sıcak asfalt çalışmamızın ilçe halkımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
TOPLAM UZUNLUĞU 12 KM
Kızılelma ve Çayıralan Mahalleleri’ni birbirine bağlayan ve toplam uzunluğu 12 km olan yolda şimdiye kadar yağmur sularına yönelik 608 m koruge boru kullanılırken 1.956 m3 taş duvar imalatı da yapıldı. Büyükşehir ekipleri, sıcak asfaltın ardından v kanal çalışması yaparak yolu hizmete hazır hâle getirecek.