OSKİ FATSA’DA SELİN TAHRİBATINI SİLİYOR

Geçtiğimiz Ramazan bayramında meydana gelen sel afetinde zarar gören Fatsa ilçe merkezi içme suyu ana isale hattı, Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından onarılarak sağlıklı ve çalışır hâle getiriliyor. Selin hemen ardından bölgede çalışma başlatan OSKİ Genel Müdürlüğü, ana isale hattının Bolaman Deresi geçişini projelendirerek ihalesini gerçekleştirdi.
FATSA’NIN İÇME SUYU ANA İSALE HATTI, GÜVENLİ VE SAĞLIKLI ÇALIŞIR HÂLE GETİRİLİYOR
Ordu Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz Ramazan ayında aşırı yağışa bağlı olarak meydana gelen sel afetinin izlerini silmeye devam ediyor. Birçok yerleşim yerinde etkili olan ve altyapıya zarar veren sel felaketinin ardından, Fatsa ilçesinin içme suyu ihtiyacını karşılayan ana isale hattının Bolaman Deresi geçişinde hasarlar oluşmuş ve boru hattının dere üzerindeki geçişinin üstünün açılmasından dolayı ani bir su baskınında kırılma ve kopma riski meydana gelmişti. Ekipler, çalışmalara başlayarak Fatsa’da içme suyu ana isale hattını tekrar güvenli ve sağlıklı çalışır hâle getirmek için kolları sıvadı.
150 METRE DERE GEÇİŞİNİN ONARIMINA BAŞLANDI
Sel afetinin hemen ardından bölgede çalışma yapan OSKİ Genel Müdürlüğü, ana isale hattının Bolaman Deresi geçişini projelendirerek ihale etti ve bölgede yapılan faaliyetlerin ardından 500’lük polietilen boruyla 150 metre dere geçişi onarım çalışmalarına başladı. Hızlı bir şekilde sürdürülen çalışmaların 10 gün içinde tamamlanması hedefleniyor.