vlk_9553

SAMSUN´DA CUMHURİYET BAYRAMI’NIN 93. YIL KUTLAMALARI ATATÜRK ANITI’NA ÇELENK SUNUMU İLE BAŞLADI

       Cumhuriyet Bayramı’nın 93. Yıl Kutlama Programı, 28.10.2016 Cuma günü saat 12.00’de, Valimiz Sayın İbrahim ŞAHİN ve diğer protokol üyelerinin Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı.

İlimizde Cumhuriyet Bayramı’nın 93. Yıl Kutlama Programı Atatürk Anıtı’na Çelenk Sunma Töreni ile başladı.

Valimiz Sayın İbrahim ŞAHİN ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından Atatürk Anıtı’na çelenkler sunuldu. Ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Çelenk Sunma Töreninden sonra Valimiz Sayın İbrahim ŞAHİN, Anıt Şeref Defteri’ni imzalayarak, şeref defterine;

       “AZİZ ATATÜRK,

Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı ve Kurtuluş Mücadelesi’nin başladığı Samsun’da;  Kuruluşunun 93’üncü yılını kutlamak üzere milletçe huzurundayız.
Gücünü ortak tarih, kader birliği ve bağımsızlığa olan inancından alan milletimiz, önderliğinizde yokluklar ve imkânsızlıklar içerisinde çağdaş bir Cumhuriyeti kurmayı başarmıştır.

Cumhuriyetle yönünü belirleyen ve çağdaş uygarlık seviyesini aşma hedefini gerçekleştirmek için 93 yıldır büyük gayret gösteren milletimiz, yoluna kararlılıkla devam etmektedir.

        En büyük bayramımız olan Cumhuriyet Bayramında aziz hatıranız önünde saygıyla eğiliyor, size minnet duygularımızla, şükranlarımızı sunuyoruz.Ruhunuz şad olsun.’’

yazdı.Törende ayrıca; Samsun Milletvekili Kemal ZEYBEK, Garnizon Komutanı J. Kd. Alb. Ünsal AĞAOĞLU, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Vedat SOĞUKPINAR, Ondokuzmayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait BİLGİÇ, Baro Başkanı Av. Kerami GÜRBÜZ, Vali Yardımcıları Ali Galip SARAL, Mehmet Ali KARATEKELİ, Recep YÜKSEL, ilçe kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Vedat YAVUZ, ilçe belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum temsilcileri ile askeri ve mülki erkan hazır bulundu.