”SANAYİNİN ÇIRAKLARI GELECEĞİN YILDIZLARI PROJESİ” YEŞİL SAHADA SONA ERDİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “Sanayinin Çırakları Geleceğin Yıldızları” projesi, Ankara Çırak Takımı ile Gençlerbirliği U-16 Takımı arasındaki final müsabakasıyla sona erdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığınca hayata geçirilen ve Ankara’nın 5 ilçesinden 7 mesleki eğitim merkezinden olmak üzere yaklaşık 600 gencin katıldığı “Sanayinin Çırakları Geleceğin Yıldızları” projesi, Ankara Çırak Takımı ve Gençlerbirliği U-16 Takımı arasında Ankara Altındağ Örnek Spor Tesisi Futbol Sahasında oynanan final karşılaşmasıyla sona erdi.

Karşılaşmayı 6-1 Gençlerbirliği kazanırken, müsabaka sonunda Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hasan Özaba, Proje Koordinasyon Genel Müdürü Mehmet Bıçkıcı, Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Başkanı Mahmut Çelikus, iki takıma madalya ve kupalarını takdim etti.

Karşılaşmanın ardından ise projeye katılan gençler ile mesleki eğitim merkezleri müdürleri ve diğer katılımcılarının yer aldığı kapanış programı gerçekleştirildi. Gecede, Esnaf ve Sanatkârlar Derneği Genel Başkanı Mahmut Çelikus Ahilik konusunda, Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı Orhan Erdem ise Çıraklık Eğitimi konusunda birer konuşma yaptı.

Bir Ahilik Ritüeli olan Şed Merasimi Gösterimi ve 15 Temmuz Videosu gösteriminin ardından Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Abdurrahim Boynukalın gençlere mesleki ve özel hayatlarıyla ilgili tavsiyelerde bulunduğu bir konuşma gerçekleştirdi. Kapanış Programı akşam yemeği ile sona erdi.

Projeyle faydalı bilgiler edindiklerini dile getiren çıraklar ise memnuniyetlerini ifade ederek Gençlik ve Spor Bakanlığı’na teşekkür ettiler.

Haber Kategorisi : Spor |