SEBİLE AKBULUT GÜMÜŞ MADALYA KAZANDI

İsrail’in Tel Aviv kentinde düzenlenen 23 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası’nın son gününde Sebile Akbulut +78 kiloda gümüş madalya kazandı.

23 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası’nda +78 kiloda tatamiye çıkan Sebile Akbulut ilk maçında Ukraynalı rakibi Anastasiia Sapsai’yi ippon ile yendi. Çeyrek finalde Macar Mercedesz Szigetvari’yi yuko ile deviren Sebile, yarı finalde de Britanyalı Jodie Myers’ı wazari ile geçti. Finalde Hırvat Ivana Sutalo ile karşılaşan Sebile, rakibine kaybedince Avrupa ikincisi oldu.

Böylelikle Türkiye, İsrail’deki şampiyonayı bir gümüş madalya ile kapattı. Bu yıl kariyerinin en iyi sezonunu geçiren Sebile, Eylül ayında Malaga’da yapılan Gençler Avrupa Şampiyonası’nda da gümüş madalya kazanmıştı. Sebile bu yıl gençler Balkan şampiyonu olmuş, Prag’daki Avrupa Kupası’nda altın, Berlin ve Saraybosna’daki Avrupa kupalarında ise bronz madalya elde etmişti .

Bakan Çağatay Kılıç, Sebile Akbulut’u Tebrik Etti
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi:
İsrail’in Tel Aviv kentinde düzenlenen 23 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası’nda gümüş madalya kazanan Sebile Akbulut’u tebrik ediyorum. Uluslararası müsabakalarda göstermiş olduğu büyük başarılarla bizlere mutlu eden milli sporcumuzun kariyeri boyunca bu güzel başarıları tekrarlamasını temenni ediyorum.”