ŞEHİT AİLELERİMİZ VE GAZİLERİMİZ DEVLETİMİZE EMANETTİR

Vali Salih Işık geçtiğimiz Eylül ayında şehit olan Tankçı Uzman Çavuş Osman Karakuş’un Suluova İlçemiz Eraslan Köyünde yaşayan ailesini ziyaret ederek, aileye Şehadet Belgesi takdim etti.
Vali Işık’a ziyaretinde eşi Saadet Işık Hanımefendi, Garnizon Komutanı Zafer Uğur, Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Suluova Kaymakamı Hayati Taşdan, İl Jandarma Komutanı Selami Akşit ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sadi Ergin eşlik etti. Ziyarette Aziz Şehidimizin anne ve babası ile eşine bir kez daha taziyelerini ileten Vali Işık kahraman Şehidimize de Allah’tan rahmet dileyerek, Şehidimizin ailesinin devletimize emanet olduğunu ve daima ailenin yanında olunacağını vurguladı. Vali Salih Işık daha sonra Şehidimizin Babası Mehmet Karakuş ile Annesi Ayfer Karakuş’a ve Eşi Merve Karakuş’a Şehadet Belgesi takdim etti. Ziyaret tüm Şehitlerimiz için yapılan dua ile sona erdi.
Vali Salih Işık daha sonra geçtiğimiz günlerde Mardin’de yaralanan Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Hayrettin Çelebi’yi ziyaret ederek, yaralı Astsubayımıza acil şifalar diledi. Işık ayrıca Çelebi’nin sağlık durumu hakkında bilgiler alarak, aileye her türlü ihtiyacı için destek olunacağını belirtti.