vlk_9639

ŞEHİT JANDARMA UZMAN ÇAVUŞ ADNAN ULUIŞIK SON YOLCULUĞUNA GÖZYAŞLARIYLA UĞURLANDI

Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay KILIÇ, beraberinde Valimiz Sayın İbrahim ŞAHİN ile birlikte, Diyarbakır’ın Hani ilçesinde PKK’lı teröristlerce tuzaklanan patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Adnan ULUIŞIK’ın, 28.10.2016 Cuma günü ikindi namazına müteakip Vezirköprü Akören Mahallesi Meydanında düzenlenen cenaze törenine katıldı.

Diyarbakır’ın Hani ilçesinde PKK’lı teröristlerce tuzaklanan patlayıcının infilak etmesi sonucu 27.10.2016 Perşembe günü şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Adnan ULUIŞIK için Vezirköprü ilçesi Akören Mahallesi meydanında cenaze töreni düzenlendi.

Burada Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay KILIÇ, Valimiz Sayın İbrahim ŞAHİN, Samsun Milletvekilleri Fuat KÖKTAŞ, Çiğdem KARAASLAN, Orhan KIRCALI, Hasan Basri KURT, Ahmet DEMİRCAN, Erhan USTA, Kemal ZEYBEK, Hayati TEKİN, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, İl Emniyet Müdürü Vedat YAVUZ, İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb Ünsal AĞAOĞLU, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı SG. Alb. Murat ÖZER, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, askeri, adli ve mülki erkan, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve binlerce vatandaşın katılımı ile cenaze namazı kılındı.

Samsun İl Müftüsü Veysel ÇAKI tarafından Akören Mahallesi meydanında kılınan cenaze namazının ardından dua yapıldı ve helallik alındı. Ardından şehidimizin cenazesi, askerlerin omuzunda Akören Mahallesi mezarlığına götürüldü. Sonrasında şehidimiz Jandarma Uzman Çavuş Adnan ULUIŞIK’ın naaşı, okunan Kur’an-ı Kerim eşliğinde Vezirköprü ilçesi Akören Mahallesi mezarlığında toprağa verildi.

Defin töreninin ardından Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay KILIÇ, şehidimizin fotografını ve naşına sarılı şanlı bayrağımızı şehidimizin babası İlhan ULUIŞIK’a öperek teslim etti.