ŞEHİT KAYMAKAM SAFİTÜRK İÇİN MEVLİT OKUTULDU

Mardin’in Derik ilçesinde uğradığı saldırı sonucu şehit düşen Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk için Valiliğimiz tarafından mevlit okutuldu.
Büyükağa Medresesinde düzenlenen mevlit programına Vali Salih Işık, Garnizon Komutanı Zafer Uğur, Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Cumhuriyet Başsavcısı Erol Çelik, Amasya Üniversitesi Rektörü Metin Orbay, protokol üyeleri, Valilik personeli ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda mevlit okundu ve Şehit Kaymakam Safitürk ve tüm şehitlerimiz için dua edildi. Daha sonra duygularını ifade eden Vali Salih Işık şunları kaydetti: “Şehitlik, Peygamberlikten sonra gelen en yüce mertebedir. İnşallah hainlerin bu yaptıkları ayaklarına dolanacaktır. Milletimiz birlik ve beraberlik içerisinde Allah’ın izniyle bu badireyi de atlatacaktır. Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk kardeşimiz aynı zamanda hafızdı. Kendisi genç, dinamik, çalışkan, başarılı ve vatansever bir meslektaşımdı. Kendisine bir kez daha Allah’tan rahmet, değerli ailesine ve aziz milletimize ise başsağlığı diliyorum. Allah’ın izniyle geleceğimiz çok daha aydınlık ve güzel olacaktır.” Mevlit programı vatandaşlara yapılan ikram ile sona erdi.