Şehit Nurullah Çakır, Sivas’ta son yolculuğuna uğurlandı

Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Hakkari´nin Yüksekova ilçesi Hisar Dağı bölgesinde teröristlerin havanlı saldırısında ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan deniz piyade sözleşmeli er Nurullah Çakır´ın cenazesine katıldı.

Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas’ta, Hakkari´nin Yüksekova ilçesinde şehit düşen piyade sözleşmeli er Nurullah Çakır´ın cenazesine katıldı. Şehidin uçaktan indirilişi sırasında yakınları güçlükle ayakta durdu. Şehidin babası Salih Çakır, “Vatan için helal olsun. Evladım şehit oldu, gurur duyuyorum. Bakın o geliyor.” diye gözyaşı döktü. Şehidin kardeşi Bayram Fetullah Çakır da anne ve babasına sarılarak ağlamamalarını istedi. Konvoy eşliğinde Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi morguna götürülen şehidin cenazesi, bir süre burada bekletildikten sonra helallik alınması için Yunus Emre Mahallesi´ndeki baba evine getirildi.

Daha sonra şehit Çakır için tarihi Kale Camisi´nde tören düzenlendi. Şehidin babası Salih Çakır, törene katılan Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’e sarılarak bir süre ağladı. Şehidin naaşı kılınan cenaze namazının ardından bir süre top arabasında taşındı. Bu sırada baba Çakır, “Aslanım benim” diyerek, oğlunun vatan hainlerine karşı mücadele etmek için asker olduğunu söyledi. Çakır, “Oğlum korkmadan gitti, işini bırakıp gitti. ´Ben asker olacağım, onlarla savaşacağım´ dedi. Oğlum sana da bu yakışırdı.” diye gözyaşı döktü. Şehidin cenazesi, Yukarı Tekke Mezarlığı´ndaki Garnizon Şehitliğine defnedildi.

Cenaze törenine, şehidin ailesi, yakınları, bakanlar Yılmaz ve Çelik’in yanı sıra Vali Gül, Belediye Başkanı Aydın, diğer ilgililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.