Şehit Uzman Çavuşun Ailesine ‘Şehadet Belgesi’ Teslim Edildi

Geçtiğimiz Eylül ayında Fırat Kalkanı operasyonunda terör örgütü IŞİD mensuplarınca Türk tanklarına düzenlenen roketli saldırıda şehit olan Tankçı Uzman Çavuş Osman Karakuş’un ‘Şehadet Belgesi’ ailesine teslim edildi.

Vali Salih Işık, 15. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Kurmay Albay Zafer Uğur,  Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Suluova Kaymakamı Hayati Taşdan, İl Jandarma Komutanı Selami Akşit ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sadi Ergin, şehidimizin Suluova İlçemiz Eraslan Köyü’nde yaşayan ailesini ziyaret ettiler.

Ziyarette Vali Salih Işık, şehidimizin ‘Şehadet Belgesini’ ailesine takdim etti.

Şehidimize bir kez daha Allahtan rahmet, ailesine sabırlar dileyen Başkan Özdemir; “Şehit aileleri bu vatan uğruna can veren aziz şehitlerimizin bizlere emanetidir. Şehitlerimizin sayesinde devlet ve millet olarak ayakta duruyoruz. Şehitlerimizi asla unutmayacağız ve onların emanetlerine her zaman sahip çıkacağız.”

Sonrasında Vali Salih Işık, 15. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Kurmay Albay Zafer Uğur Belediye Başkanı Cafer Özdemir, İl Jandarma Komutanı Selami Akşit ve beraberindekiler geçtiğimiz günlerde Mardin’de yaralanan Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Hayrettin Çelebi’yi ziyaret ederek, yaralı Astsubayımıza acil şifalar dilediler.

Ziyaret sırasında yaralı asker ve ailesine geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan Özdemir Belediye olarak her türlü ihtiyaçlarında ailenin yanında olacaklarını ifade etti.