dsc_8640

“Sorumluluğu Hep Birlikte Omuzlayacağız”

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Sait Bilgiç, yoğun mesai programı kapsamında idari personel ile iç içe olmak, onları birebir dinlemek ve oluşan müspet iklimle beraber sorunlara etkili ve kalıcı çözümler üretmek, üniversiteyi geleceğe taşıyacak hamleleri ve projeleri hayata geçirmek adına 1 hafta önce başladığı Rektörlük birim ziyaretlerine titizlikle devam ediyor.

Rektör Bilgiç, bu doğrultuda Rektörlük bünyesindeki İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığını ziyaret ederek birimin mevcut durumu, faaliyetleri, insan kaynakları ve ileriye dönük stratejileri hakkında bilgi alarak bu konuda değerlendirmelerde bulundu.

Ziyarette; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Kuran, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Hüsnü Demirsoy ve Genel Sekreter Doç. Dr. Menderes Kabadayı da hazır bulundu.

İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Yılmaz Öztürk’ün; birimin faaliyetleri, çalışan sayısı, plan ve projelerine dair verdiği bilgilerden sonra Rektör Bilgiç, birim personeli ile tek tek tanışarak kendilerinden kapasiteleri doğrultusunda yeni süreçte katkı beklediklerini dile getirdi.

Üniversite personelinin ilk defa böyle bir ziyaret serisi ile karşılaştığını ve bu durumdan memnuniyetlerini ifade ettiklerini belirten Prof. Dr. Bilgiç, bu kadar farklı niteliklere sahip çalışanı bir ahenk içerisinde yeni sürece dâhil etme çabası içinde olduklarını vurgulayarak “İnsan odaklı bir yönetim anlayışımızla bir disiplin ve düzen içinde üniversitenin hedeflerine ulaşmasında paydaş olmanızı istiyoruz.”  dedi.

“Düşünceleriniz bizler için önemli”

Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, önemli bir görev üstlendiklerini vurgulayarak, “Bu sorumluluğu omuzlamak kolay değil, ancak üniversitemizin bütün akademik ve idari personeli ile el ele vererek bu yükü alnımızın akıyla kaldıracağımızdan en ufak bir şüphe bile duymuyoruz. Çalışanlarımızın şu hususa dikkat etmesini istiyorum: Bizler hedeflerin belirlenmesi ve gerçekleştirilmesi noktasında karar verici konumundayız. Verdiğimiz her karar nihayete erişinceye kadar personelimiz sürece tabiatıyla katılacak. Hem yaptığınız iş hem de fikir ve düşünceleriniz bizler için önemli. Bu düşünce ve fikirleri kendinizde saklamayın ve olabildiğince üst yönetimle paylaşmaya gayret edin. Bu gayretin çoğu zaman işe yaradığı ve anlamlı sonuçlar doğurduğunu göreceksiniz. Siz değerli mensuplarımızın heyecanı ve konsantrasyonu ile başarıya ulaşacağız.” diye konuştu.

“OMÜ olarak sürekli göz önündeyiz”

OMÜ’nün 6330 personeliyle bir takım olduğunu ve 50 binin üstündeki öğrencisiyle daima şehir ve kamuoyunca izlendiğini kaydeden Bilgiç, sözlerini şöyle sürdürdü: “On binlerce kişinin doğrudan ve dolaylı olarak kurumumuzla bir bağı var. Dolayısıyla göz önündeyiz. Yaptığımız her iş izleniyor, takip ediliyor ve bu işin etkisi biliniyor. Bizlerin bu nedenle bu takımı iyi çalıştırmamız gerekiyor. Bu bağlamda, işini layıkıyla ve hakkıyla yapan personelimizin her zaman arkasındayız.”

Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, konuşmasının ardından İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı personeli ile üniversiteyi geleceğe taşıyacak hamleler doğrultusunda görüş alışverişinde bulundu.

Rektör Bilgiç, İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı ziyareti sonrasında Araç İşletme ile Koruma ve Güvenlik Şube Müdürlüğü’nde de incelemelerde bulunup yetkililerden bilgi aldı.