untitled-1_1241

SUALTI RAGBİ GENÇ MİLLİ TAKIMI’NDAN TARİHİ BAŞARI

Sualtı Ragbi genç milli takımı, ilk kez katıldığı Avrupa Şampiyonası’nda şampiyonluğa ulaştı.

Milliler, Norveç’in Sandefjord kentinde 11-13 Kasım tarihlerinde düzenlenen Dünya Sualtı Aktiviteleri Federasyonu (CMAS) Açık Avrupa ve Avrupa Gençler Sualtı Şampiyonası’na tarihi bir başarıya imza atarak altın madalya kazandı.

Tarkan Laleli’nin antrenörlüğünü yaptığı ve 13 sporcudan oluşan milli takım, Almanya’yı 3-0, Finlandiya’yı 10-0, Danimarka’yı 22-0 yenerek gruptan çıktı. Milli sporcular, yarı finalde Norveç’i 10-1 yenerek finalde Almanya’nın rakibi oldu. Grup maçlarında yendiği rakibiyle normal sürede 1-1 berabere kalan milliler, altın golle rakibini geçerek ilk Avrupa şampiyonluğuna ulaştı.

BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ, SUALTI RAGBİ GENÇ MİLLİ TAKIMI TEBRİK ETTİ
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, ilk kez katıldığı Avrupa Şampiyonası’nda şampiyonluğa ulaşan Sualtı Ragbi Genç Milli Takımı’nı tebrik etti

Bakan Çağatay Kılıç’ın yayımladığı tebrik mesajı şöyle:
“Norveç’te düzenlenen ilk kez katıldığı Avrupa Şampiyonası’nda önemli rakiplere karşı başarılı bir performans gösteren ve şampiyonluğa ulaşan Sualtı Ragbi Genç Milli Takımı’nı kutluyorum. Farklı branşlarda elde ettiğimiz böylesi başarılar gelecek için umut verici. Genç sporcularımızın gelecekte de başarılarını devam ettireceklerine ve ülkemize nice madalyalar kazandıracaklarına inancım tam. Sporcularımızı ve onların başarısında emeği geçen herkesi kutluyor ve teşekkür ediyorum.”

Haber Kategorisi : Spor |