01

SULUOVA İLÇESİ PROJE EKİBİNDEN VALİ IŞIK’A ZİYARET

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı “Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu ile İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirilmesi Hibe Programı kapsamında Suluova Kaymakamı Hayatı Taşdan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu, Suluova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Turgut Aksu, Kırmızı Et Üreticileri Birlik Başkanı Esem Kodaman ve projenin sorumluları proje faaliyetleri hakkında bilgi vermek üzere Vali Salih Işık’ı ziyaret ettiler.

Ziyarette proje sorumluları tarafından “Dezavantajlı Kişiler için Sürdürülebilir İstihdam Merkezi”, “İnsanız Biz, Hep Birlikteyiz, Yoksulluk ve Engel Tanımayız”, “Bakış Açını Değiştir”, “Talep Yönelimli Program Hazırlanması ve Hazırlanan Programa Göre Mesleki Eğitim ve İstihdam (TAYEP)”, “İnşaat Sektöründe Kendi Geleceğini İnşa Et” projeleri hakkında Vali Salih Işık’a bilgilendirmede bulunuldu.
Bu güzel projelerin Suluova ilçemize, bölgemize ve ülkemize hayırlı olması temennisinde bulunan Vali Salih Işık ise şunları kaydetti: “Böylesine güzel ve büyük bütçeli projeler ilimiz ekonomisine ve istihdamına önemli ölçüde katkı sağlayacaktır. Dezavantajlı gruplara yönelik olarak hazırlanan ve kabul edilen bu 5 projede ihtiyaçlar iyi belirlenmiş ve çözüm yolları doğru teşhis edilmiştir. Yapılacak çalışma ve faaliyetlerle dezavantajlı gruplar, iş gücü potansiyelleriyle topluma kazandırılmış olacaktır. Projelerin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” Ziyaret projelerin ilçemize ve bölgemize  hayırlı olması temennileri ile son buldu.