TBMM BAŞKANI KAHRAMAN’IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI…

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Kahraman’ın mesajı şöyle:

“Yurdumuzun her köşesini bir güneş gibi aydınlatan ve okul yolunu bilen her insanda unutulmaz hatıralar bırakan kıymetli öğretmenlerimizin, 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum.

İlk emri ‘Oku!’ olan bir inancın mensupları olarak, öğrendiğimiz harfte, kurduğumuz cümlede ve okuduğumuz kitaplarda hissesi olan öğretmenlerimizi en iyi dileklerimle selamlıyorum.

Toplumumuzun her ferdinin fiziki, zihni ve ruhi gelişiminde öğretmenlerimizin emeği inkâr edilemez. Manevi ve milli değerlerimizin öğretilmesi, nesilden nesile aktarılması ve geleceğimizin teminatı gençlerimizin yetiştirilmesinde, istikbal meşalemizin taşıyıcısı öğretmenlerimizin şüphesiz ki büyük hakkı vardır.

İçinde bulunduğumuz iletişim çağında bilgiyle donanmış, yetenekli, birbirine saygılı, sorumluluk şuuru taşıyan fertler onların sayesinde yetişecektir. Milletimiz, değerli öğretmenlerimizin gayreti ve bizlerin onlara vereceği destek ile muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkacaktır.

Eğitim ve öğretime yapılan her yatırım, insanımızı kendi kendine yeterli hale getirecek ve meselelerimizin çözümünü kolaylaştıracaktır.

Bu düşüncelerle, ülkemizin her köşesinde büyük bir fedakârlıkla görev yapan bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü bir kez daha tebrik ediyor, bu vesileyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”