“Teröre ışık tutanlar ve şımarıklık içine girenler, inşallah hukuk karşısında layığını bulacaklar”

Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, ifade vermeye gitmeyen HDP’lilere operasyona ilişkin, “Bugün geldiğimiz noktada devleti tanımayanlar, teröre ışık tutanlar ve şımarıklık içine girenler, inşallah hukuk karşısında layığını bulacaklar.” dedi.

Hotar, İzmir’in Menderes ilçesinde bulunan Bulgurca Meydanı’nın açılışında yaptığı konuşmada, HDP eş genel başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile bazı milletvekillerinin tutuklanmasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Bir partinin seçimle gelse dahi ülkeyi bölemeyeceğini belirten Hotar, “Seçimle gelen teröre ışık yakmaz, teröre geçit vermez. Seçimle gelen sırtını gayri kanuni mihraklara dayadığını bir de insanların gözüne baka baka söylemez, söyleyemez. İşte o zaman ne derler; ‘Ya kuzgun leşe ya devlet başa’ derler. Seçimle gelen seçilirken verdiği vaatleri yerine getirmek zorundadır.  Seçimle gelen parti, bulunduğu yörenin eksikliklerini gidermeye çalışmalıdır.” diye konuştu.

“Bugün geldiğimiz noktada devlete kafa tutanlar, hukuku tanımayanlar, teröre ışık tutanlar, ülkeyi bölmeye çalışanlar ve bütün bu yaptıklarını her geçen gün dozunu arttırarak şımarıklık içerine girenler, inşallah hukuk karşısında layığını bulacaklar. ” ifadesini kullanan Hotar, konuşmasına şöyle devam etti:

“Bu ülke dünyanın öbür ucundan gelen düşmanlara geçit vermemiş. Çanakkale’nin örneği dünyanın hiçbir yerinde yok. Kurtuluş Savaşı’nda herkes omuz omuza savaşmış, ülkesini kurtarmış, 15 Temmuz hain FETÖ darbe girişiminde insanlar ellerinde çakı olmadan tankların, jetlerin karşısında durmuş, şehit, gazi olmuş. Böyle bir millete geleneğinde, inancında olmayan hiçbir şey dayatamazsınız. Kabul ettirmeye çalışırsanız, devletin gücünü karşınızda görürsünüz.”