ab0b3f94-f93a-44f2-bf83-c5673c23f023

ULAŞIM VE TRAFİK DÜZENLEME KOMİSYONU KURULUYOR UKOME TOPLANTISI YAPILDI

Ordu Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), Kasım ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda ulaşımla ilgili işlemleri daha da hızlandırmak amacıyla Ulaşım ve Trafik Düzenleme Komisyonunun kurulması kararı alındı.
Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu’nun başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda 15 madde görüşüldü. 11 madde kabul edilip karara bağlanırken 4 madde, incelenmesi ve etüt edilmesi için İhtisas Komisyonuna havale edildi.
Genel Sekreter Dr. Çöpoğlu, toplantıyla ilgili yaptığı değerlendirmede Büyükşehir Belediyesi olarak ulaşımla ilgili olarak vatandaşları ve şoför esnafını rahatlatacak önemli kararlar aldıklarını ifade ederek, “UKOME bünyesinde aldığımız kararlar doğrultusunda ilimizin ulaşım alanında ihtiyacı olan düzenlemeleri tek tek hayata geçiriyoruz. Acil olarak alınması gereken kararlarla ilgili de Ulaşım ve Trafik Düzenleme Komisyonu kuruyoruz. Bu sayede, acil durumlar karşısında aylık toplantıları beklemeden karar alabilme imkânımız olacak. Diğer taraftan, bilindiği üzere daha önce Fatsa ilçemizle ilgili “S” plaka ihalesi yapmıştık. Servis hizmetinin daha iyi olmasını sağlayacak bazı düzenlemeler yapılması ve ihalenin tekrar edilmesi yönünde şoför esnaflarımızdan talep geldi. Biz de, bu doğrultuda gereken adımları atarak önümüzdeki günlerde ihaleyi yenileyeceğiz. Fatsa’dan sonra Ünye ilçemizle ilgili de “S” plaka ihalesini gerçekleştirerek servis hizmetlerini daha düzenli bir hale getirmek istiyoruz” dedi.
FATSA İLÇESİNDE “S” PLAKA İHALESİ YENİLENECEK
Toplantıda Fatsa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığının talebi üzerine şoför esnaflarının lehine yeni bazı düzenlemeler yapılarak Fatsa ilçesindeki umum servis taşımacılığındaki ihtiyacın karşılanabilmesi için “S” plaka ihalesinin yenilenmesine karar verildi. Buna göre Fatsa için yapılacak “S” plaka ihalesi, 15 Aralık 2016 tarihinde gerçekleştirilecek. İhaleye katılmak isteyenler, 14 Aralık 2016 Çarşamba günü mesai bitimine kadar başvuruda bulunabilecek.
ALTINORDU’DA YENİ OTOPARK ALANLARI BELİRLENDİ
İhtisas Komisyonundan gelen rapor doğrultusunda Altınordu ilçesi Zübeyde Hanım Caddesi, Gündoğdu Sokak, Kulluk Sokak, Dr. Mürvet Sıtkı Caddesi ve Fevzi Çakmak Caddesi’nin otopark alanı olarak belirlenmesi karara bağlandı.
ULAŞIM VE TRAFİK DÜZENLEME KOMİSYONU KURULACAK
Toplantının önemli diğer bir gündem maddesinde yer alan Ordu sınırları dâhilindeki ulaşım ve trafik düzenlemelerinin ivedilikle yapılabilmesi için Ulaşım ve Trafik Düzenleme Komisyonunun (UTDK) kurulması yönünde karar alındı. Buna göre kurulacak olan Ulaşım ve Trafik Düzenleme Komisyonu, acil konularla ilgili UKOME toplantısını beklemeden gerekli kararların alınmasını ve hizmetlerin daha hızlı bir şekilde yapılmasını sağlayacak.