dsc_7892

Ünlü Oyuncu Wilma Elles’den Anlamlı Ziyaret

Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin davetlisi olarak Samsun’a gelen ünlü oyuncu Wilma Elles, Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç’i makamında ziyaret etti. Ziyarete; Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Kuran ve Prof. Dr. Vedat Ceyhan, Genel Sekreter Doç. Dr. Menderes Kabadayı, OMÜ Gençlik Topluluğu akademik danışmanı Yrd. Doç. Dr. Tamer Aslan ve öğrenciler iştirak etti.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığı ve OMÜ Gençlik Topluluğu iş birliğiyle Samsun’a davet edilen ünlü oyuncu ve kanser aktivisti Wilma Elles, “Sağlıklı Yaşam, Kanserle Mücadele” konulu söyleşi öncesi Rektör Bilgiç’i makamında ziyaret etti. Elles, kendilerini ağırladıkları için teşekkür ederek ziyareti hakkında bilgi verdi.

Wilma Elles, çok daha sistematik bir şekilde kanserle ilgili bilgilere ulaşmak için Hayatta Kal Derneği ile bir platform kurduklarına işaret ederek kanserle mücadelenin bir ekip işi olduğunun altını çizdi. Annesini 5 ay önce kanser hastalığından kaybeden Elles, başlattıkları farkındalık faaliyetleri hakkında bilgi sundu.

Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek anlamlı görevinde başarılar diledi.