Vali Balkanlıoğlu, TRT Al Arabiya Kanalında Ordu’yu Anlattı

Vali İrfan Balkanlıoğlu, Ordu’nun turizmde bir marka kent olması amacıyla başlattığı çalışmalar kapsamında Ordu’ya davet ettiği TRT Al Arabiya kanalı Ordu çekimlerini sürdürüyor.

TRT‘nin Arapça yayın yapan kanalı olarak 24 saat yayın hayatını sürdüren Al Arabiya kanalında kadın ve çocuk programları, eğlence, belgesel ve haber programları izleyenlerle buluşuyor.

Arap ülkelerindeki programcılar tarafından ekrana yansıtılan ve TRT Al Arabiya muhabiri Muhammed Hayri tarafından hazırlanıp sunulan “Hayırlı Sabahlar” adlı programın çekimleri kapsamında Vali İrfan Balkanlıoğlu ile de bir röportaj gerçekleştirildi.

Teleferikle Boztepe’ye çıkılırken, Ordu’nun güzellikleri eşliğinde yapılan röportajda TRT Al Arabiya muhabiri Muhammed Hayri’nin sorularını yanıtlayan Vali İrfan Balkanlıoğlu, ”Biz, Ordu’nun son derece güzel olduğunu buraya Vali olarak atandıktan sonra gördük ve tanıtım yapmaya  karar verdik. İnsanlar sadece fındığa bağlı olmasınlar, ziraat dışında da gelirleri olsun diye çaba içerisine girdik” diye konuştu.

“Ordu, çok güzel turizm potansiyeli olan bir vilayet. Cennet bahçelerinden bir bahçe” diyen Vali Balkanlıoğlu, “Arap ülkelerinin önde gelen yayın organlarının temsilcilerini Ordu’ya davet ederek, ilimizin güzelliklerini kendilerine gösterme fırsatı bulduk. Arap gazeteciler ülkelerine dönüklerinde Ordu’yla ilgili izlenimlerini okuyucularıyla paylaştılar. Ordu’nun  güzellikleri görüldükçe, yıllık yerli ve yabancı ziyaretçi sayısı 200 binlerden 500 binlere çıktı. Turizm yatırımları arttı ve insanlar turizmden para kazanmaya başladılar. Ziyaretçi sayısı  daha da artacaktır. Ordu,  Türkiye’nin en güvenilir illerinin başında geliyor. İnsanlarımız misafirperverdir ve Arap alemindeki Müslüman kardeşlerini bağrına basmaya hazırlar” şeklinde konuştu.

Vali Balkanlıoğlu, ”Ordu bir ziraat memleketi ve fındık çok önemli bir ürün. Halkımız fındıkla geçiniyor. Fındığın yanında balcılık ve kivi de önemli gelir kaynakları arasında yerini alıyor. Bayraklı plajları ile dikkat  çeken Ordu’da, can güvenliği açısından gerekli tedbirlerin alındığı cankurtaran hizmeti veriliyor. Ayrıca, Ünye ilçemizde 5 yıldızlı ve 500 yatağa yakın güzel bir otel açıldı. Boztepe’de güzel bir otel açıldı. Restoranlar, eğlence mekanları, çeşitli turizm aktiviteleri, at çiftlikleri atv aracı ile gezebilme ve  yamaç paraşütü gibi faaliyetlerle turistleri burada güzel manzaralar karşısında gezdirmek, eğlendirmek ve  dinlendirmek noktasında bir çok yatırım faaliyetlerimiz bulunuyor” diyerek, “Ordu’nun güzelliklerinin herkes tarafından  bilinmesini istiyoruz. Bu amaçla da  tanıtım çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.