VALİ IŞIK İL GENEL MECLİSİ TOPLANTISINA KATILDI

Vali Salih Işık Musaköy’de yer alan sulama göletinde incelemelerde bulunarak, İl Genel Meclisi Toplantısına katıldı.
Vali Işık İlk olarak İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çittır, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri A. Faruk Aykutlu ve İl Genel Meclisi Üyeleri ile birlikte Musaköy’de bulunan sulama göletinde incelemelerde bulunarak projenin detayları hakkında bilgi aldı.
Daha sonra beraberindekilerle birlikte İl Genel Meclisi toplantısına katılan Vali Işık, toplantının açılışında yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Öncelikle hepinize hoş geldiniz diyorum. Sizlerin de katkılarıyla köylerimizin altyapısını yeniliyoruz. Köylerimizdeki su depolarının büyük oranda tamiratını yaptık. Önemsediğimiz bir konuda sulama. Toprağı suyla buluşturmalıyız. Çiftçimiz, köylümüz her türlü üretimi yapacak deneyimde ve kapasitededir. Yapacağımız göletlerle sulama sorununu çözmeyi planlıyoruz.
Amasya’da göreve başlayalı 5 ay oldu. Amasya’da merkez, ilçe ve köylerin sorunları, imkanları ve kapasiteleri hakkında incelemeler yaparak, çeşitli izlenimler edindik. Şu anda il genelinde bir çalışma başlattık. Bu çalışmayla Amasya’yı tarım, hayvancılık, turizm, ticaret, eğitim gibi sektörlere ayırdık. Bu çalışma sonucunda Amasya’nın bir anlamda envanterini ortaya çıkaracağız. Çalışmamız bittiğinde Amasya’nın gelişim planı da ortaya çıkmış olacak. Bu düşüncelerle hepinize İlimize yaptığınız katkılardan ötürü teşekkür ediyorum, çalışmalarınıza başarılar diliyorum.” Vali Salih Işık’ın konuşmasının ardından, toplantı gündemde yer alan konuların görüşülerek karara bağlanması ile sona erdi.