VALİLİĞİMİZ PERSONELİNE HİZMET İÇİ EĞİTİM SEMİNERİ DÜZENLENDİ

        Valiliğimiz Yazı İşleri Müdürlüğünce düzenlenen Vali Yardımcılarımız Mehmet ALİ KARATEKELİ ve Ali Galip SARAL’ın katılımıyla, 05-06.11.2016 tarihinde Amasya ili Fimarlıfe Otel’de valiliğimiz personeline yönelik hizmet içi eğitim semineri yapıldı.
        Valiliğimiz birim müdürleri, ilçe yazı işleri müdürleri ve valilik personeline yönelik “Performans Değerlendirme Eğitimi” amacıyla düzenlenen hizmet içi eğitim semineri öncesi Samsun Valiliği İl Yazı İşleri Müdürü Mesut AYDOĞDU seminerle ilgili bilgi vererek, açılış konuşması yaptı.
        Seminerde Vali Yardımcımız Mehmet Ali KARATEKELİ yaptığı konuşmasında, “Değerli Arkadaşlar; Gelişmiş ülkelerde çalışan insanların on yıl içerisinde en az bir defa etkili hizmet içi eğitime alınması mecburiyeti vardır. Ülkeler bunu ne kadar sıklıkla yaparlarsa, çalışanların performanslarını o derece arttırırlar. Hizmet içi eğitime ülkemizde en çok önem veren bakanlıkların başında da İçişleri Bakanlığımız gelmektedir. Arkadaşlar iki dakika öncesini geri getirme şansınız yok ama zamanınızı bereketlendirme, değerlendirme şansınız var. Vaktimizi dolu, bereketli ve daha verimli geçirirsek hem kendimize, hem çevremize, hem de ülkemize katkı sağlamış oluruz. Sizden istirhamımız, klasik bir memur olma zihniyetinden çıkın. Yaşadığımız şehrin sorunlarını çözmek adına projeler üretin ve bunları paylaşın. Hem çalışalım, hem projeler üretelim. 
        Bu eğitim programımıza Sayın Valimiz de katılmayı çok istedi. Fakat programındaki değişiklik nedeniyle aramızda olamadı. Sizlere selamlarını iletmemi istedi. Bizlere bu programın gerçekleşmesi imkanını sunan Sayın Valimize çok teşekkür ediyorum.
        Değerli Arkadaşlar; 15 Temmuz darbe girişiminin ardından ilan edilen OHAL ile Samsun Valiliğimiz bünyesinde OHAL bürosu oluşturuldu. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Türkiye’de 3 ay süreyle ilan edilen ve sonrasında 3 ay daha uzatılan Olağanüstü Hal, valiliklerce kurulan OHAL Bürolarında koordine ediliyor. Valiliğimizde kurulan OHAL Bürosu’nda ise Samsun Vali Yardımcısı olarak benim başkanlığımda, 1 müdür, 1 şef, 1 memur, 1 şoför ve 1 hizmetliden oluşan 6 kişilik ekip 24 saat boyunca büroya gelen ihbar ve şikayetleri titizlikle inceliyoruz. İhbar ve şikayetlerin yoğun biçimde ulaştığı OHAL Bürosu’nda bütün dilekçeler herhangi bir iftiraya meydan vermemek adına titizlikle işleme alınmaktadır. Bu süreçte Valiliğimiz ve Kaymakamlıklarımızda çalışan en alt birimden, en üst birime kadar tüm çalışanların olağan üstü gayret ve çalışmaları var.  Ben bu vesileyle gerek şu an aramızda olan, gerek aramızda olamayan tüm çalışanlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu iki günlük sürecin hepimize faydalı olacağı kanaatimle, sizleri sevgiyle, saygıyla selamlıyorum.” dedi.
         Eğitim programı, konuşmaların ardından OHAL ve diğer iş ve işlemler ile ilgili karşılıklı bilgi paylaşımıyla devam etti.
        “Performans Değerlendirme Eğitimi” amacıyla düzenlenen hizmet içi eğitim seminerine Samsun Valiliği Birim Müdürleri, İlçe Yazı işleri Müdürleri ve Valilik Personeli katıldı.