vlk_1654

VALİMİZ SAYIN İBRAHİM ŞAHİN MİLLİ SPORCU METE GAZOZ’U MAKAMINDA KABUL ETTİ

        Valimiz Sayın İbrahim ŞAHİN, 08.11.2016 Salı günü saat 11.00’de Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Yönetim Kurulu Üyesi Kültür ve Olimpik Eğitim Komisyonu Başkanı Seyit Bilal PORSUN, 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’nda Türk kafilesinin en genç sporcusu olan 17 yaşındaki Mete GAZOZ ve beraberindekileri makamında kabul etti.
        Olimpik Eğitim kapsamında ilimize gelen Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Yönetim Kurulu Üyesi Kültür ve Olimpik Eğitim Komisyonu Başkanı Seyit Bilal PORSUN, 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’nda Türk kafilesinin en genç sporcusu olan 17 yaşındaki Mete GAZOZ ile aynı zamanda antrenörü olan babası milli okçulardan Metin GAZOZ, Valimiz Sayın İbrahim ŞAHİN’i makamında ziyaret etti.
        Ziyaret sırasında Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Yönetim Kurulu Üyesi Kültür ve Olimpik Eğitim Komisyonu Başkanı Seyit Bilal PORSUN, Olimpik Eğitim kapsamında Samsun’da üç gün sürecek olan “Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi” için Samsun’a geldiklerini belirterek, milli sporcumuz Mete GAZOZ’u burada 5 bin öğrenciyle buluşturduklarının söyledi.
        Genç sporcumuz Mete GAZOZ’’un 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’nda sergilediği performansın herkesi gururlandırdığını vurgulayan Valimiz Sayın İbrahim ŞAHİN ise yaptığı konuşmasında, “Olimpiyatlarda derece almış ve Türkiye’de gündem olmuş yavrumuz burada, kendisi bu yapmış ve göstermiş olduğu çalışmalardan dolayı iyi bir örnek sporcudur. Sporcumuza bundan sonraki spor kariyerinde başarılar diliyorum. Yavrumuz herkesi olimpiyatlarda gururlandırdı. Tebrik ediyorum. Daha çok genç olmasına rağmen sağladığı başarı önemli. Gençlere örnek olacağına inanıyorum. Samsun bir spor kentidir. Samsun spor ve spor tesisleri konusunda neredeyse Türkiye’de doyuma ulaşmış birkaç ilden biridir. Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay KILIÇ, spor denildiğinde her konuda hiçbir eksiğimizi bizlere hissettirmiyor. Kendilerine buradan teşekkür ediyorum.
        Üzerinde önemli durduğum bir konu da “Geleceğe Kulaç Atıyoruz Projesi”. Çok başarılı bir şekilde ilimizde devam ediyor. Bu projeyi biz iki yıl önce başlattık. Bu projeyle okula yeni başlayan çocuklarımıza yüzme öğretiyoruz. Samsun’da çok kaliteli yüzme havuzlarımız var. Bu projenin örnek bir proje olduğunu Sayın Başbakanımız valiler toplantısında vurguladı. Bu projemiz İtalya’da da gündem olmuş, sınırlarımızı aşmış bir projedir. “Geleceğe Kulaç Atıyoruz Projesi” bizim bundan böyle üzerine titreyeceğimiz ve özen göstereceğimiz projelerden biri olacaktır. Genç sporcumuza ve kendisine destek veren aynı zamanda antrönörü olan babasına ve herkese çok teşekkür ediyorum.”dedi.
        Ziyarete ayrıca, Haber Türk Olimpik Spor Yazarı Mehmet AĞCA ve Atakum Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mustafa DEMİRKIRAN’da katıldı.